Komitə sədri Anar Quliyev BMT-nin Azərbaycandakı rezident əlaqələndiricisi xanım Vladanka Andreyeva ilə görüş keçirib
Görüş zamanı Azərbaycan Hökuməti ilə BMT arasında 2026-2030-cu illər üçün Dayanıqlı İnkişaf üzrə Əməkdaşlığa dair Çərçivə Sənədinin icrası çərçivəsində əməkdaşlıq məsələləri ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb. Qeyd edilib ki, bu sənəd Azərbaycanın Milli Prioritetlərinə uyğun olaraq gələcəyə yönəlmiş tərəfdaşlıq üçün mühüm əsasdır və xüsusilə Dayanıqlı İnkişaf Məqsədlərindən “Dayanıqlı şəhərlər və icmalar”ın icrasına əhəmiyyətli töhfə verir.
Anar Quliyev Rezident əlaqələndirici kimi fəaliyyəti dövründə göstərdiyi şəxsi fəallığa və konstruktiv tərəfdaşlığa görə qonağa təşəkkürünü bildirib. Qarabağ və Şərqi Zəngəzurda Milli Şəhərsalma Forumlarının keçirilməsi, eləcə də 13-cü Ümumdünya Şəhərsalma Forumuna hazırlıq çərçivəsində aparılan səmərəli və məzmunlu dialoq xüsusilə vurğulanıb.

Председатель Комитета Анар Гулиев провел встречу с координатором резидентуры ООН в Азербайджане, госпожой Владянкой Андреева
Во время встречи состоялся обмен мнениями по вопросам сотрудничества в рамках реализации Рамочного документа о сотрудничестве между Правительством Азербайджана и ООН по вопросам устойчивого развития на 2026–2030 годы. Было отмечено, что данный документ является важной основой для партнерства, ориентированного на будущее, в соответствии с национальными приоритетами Азербайджана, и вносит значительный вклад, в частности, в реализацию Цели устойчивого развития «Устойчивые города и сообщества».
Анар Гулиев выразил гостю благодарность за личную активность и конструктивное сотрудничество в период работы в качестве координатора резидентуры. Особое внимание было уделено проведению Национальных форумов по градостроительству в Карабахе и Восточном Зангезуре, а также плодотворному и содержательному диалогу в рамках подготовки к 13-му Всемирному городскому форуму.