Anar Quliyev COP30 çərçivəsində Braziliyanın şəhərlər naziri cənab Jader Filho ilə görüşüb
Noyabrın 11-də Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri Anar Quliyev Belem şəhərində keçirilən COP30 çərçivəsində Braziliyanın şəhərlər naziri cənab Jader Filho ilə məhsuldar görüş keçirib.
Komitə sədri Braziliya tərəfini COP30-un uğurlu təşkili münasibətilə təbrik edərək, bu ölkənin qlobal iqlim və şəhərsalma gündəliklərinin əlaqəli inkişafında fəal rolunu vurğulayıb.
Görüş zamanı dayanıqlı şəhər inkişafı və inklüziv iqlim həlləri istiqamətində daha sıx əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib. Anar Quliyev Braziliya tərəfini böyük məmnuniyyətlə 2026-cı ildə Bakıda keçiriləcək WUF13-də iştirak etməyə dəvət edərək, bu mühüm qlobal platformanın dayanıqlı, innovativ və insan mərkəzli şəhərlərin gələcəyinin formalaşmasına töhfə verəcəyinə əminliyini ifadə edib.

Анар Гулиев встретился с министром городов Бразилии Жадером Фильо в рамках COP30
11 ноября председатель Государственного Комитета по градостроительству и архитектуре Анар Гулиев провёл продуктивную встречу с министром городов Бразилии господином Жадером Фильо в рамках COP30, проходящего в городе Белен.
Председатель Комитета поздравил бразильскую сторону с успешной организацией COP30 и подчеркнул активную роль Бразилии в совместном продвижении глобальной климатической и градостроительной повестки.
Во время встречи были обсуждены возможности более тесного сотрудничества в области устойчивого развития городов и инклюзивных климатических решений. Анар Гулиев с большим удовольствием пригласил бразильскую сторону принять участие в WUF13, который пройдёт в Баку в 2026 году, выразив уверенность, что эта важная глобальная платформа внесёт вклад в формирование будущего устойчивых, инновационных и человекоориентированных городов.