Anar Quliyev COP30 çərçivəsində Braziliyanın şəhərlər naziri cənab Jader Filho ilə görüşüb
Noyabrın 11-də Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri Anar Quliyev Belem şəhərində keçirilən COP30 çərçivəsində Braziliyanın şəhərlər naziri cənab Jader Filho ilə məhsuldar görüş keçirib.
Komitə sədri Braziliya tərəfini COP30-un uğurlu təşkili münasibətilə təbrik edərək, bu ölkənin qlobal iqlim və şəhərsalma gündəliklərinin əlaqəli inkişafında fəal rolunu vurğulayıb.
Görüş zamanı dayanıqlı şəhər inkişafı və inklüziv iqlim həlləri istiqamətində daha sıx əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib. Anar Quliyev Braziliya tərəfini böyük məmnuniyyətlə 2026-cı ildə Bakıda keçiriləcək WUF13-də iştirak etməyə dəvət edərək, bu mühüm qlobal platformanın dayanıqlı, innovativ və insan mərkəzli şəhərlərin gələcəyinin formalaşmasına töhfə verəcəyinə əminliyini ifadə edib.

Anar Guliyev Meets with Brazil’s Minister of Cities Jader Filho at COP30
On November 11, Anar Guliyev, Chairman of the State Committee on Urban Planning and Architecture, held a productive meeting with Brazil’s Minister of Cities, Jader Filho, during COP30 in Belém.
The Committee Chairman congratulated the Brazilian side on the successful organization of COP30 and highlighted Brazil’s active role in the integrated development of global climate and urban agendas.
During the meeting, opportunities for closer cooperation in sustainable urban development and inclusive climate solutions were discussed. Anar Guliyev warmly invited Brazil to participate in the 13th World Urban Forum (WUF13), to be held in Baku in 2026, expressing confidence that this important global platform will contribute to shaping the future of sustainable, innovative, and people-centered cities.