Nayrobidə WUF13-ə hazırlıqla bağlı məsələlər müzakirə edilib
Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri, WUF13-ün milli koordinatoru Anar Quliyev BMT-nin Məskunlaşma Proqramının (UN-Habitat) İcraiyyə Şurasının 3-cü sessiyasında iştirak üçün Nayrobiyə səfəri çərçivəsində UN-Habitat-ın icraçı direktoru Anaklaudia Rossbax ilə geniş tərkibdə görüş keçirib. Görüşdə 13-cü Ümumdünya Şəhərsalma Forumuna (WUF13) hazırlıqla bağlı məsələlər müzakirə edilib.
WUF13-ün yüksək səviyyədə təşkilinə yönəlmiş təşəbbüslərin Forumun işinə mühüm töhfə verməklə yanaşı, dayanıqlı şəhər inkişafı üzrə qlobal gündəliyin daha geniş və uzunmüddətli perspektivdə irəliləməsinə xidmət edəcəyi vurğulanıb.

В Найроби обсудили вопросы подготовки к WUF13
В рамках визита в Найроби для участия в 3-й сессии Исполнительного совета Программы ООН по населенным пунктам (UN-Habitat) председатель Государственного комитета по градостроительству и архитектуре и национальный координатор WUF13 Анар Гулиев провёл расширенную встречу с исполнительным директором UN-Habitat Анаклодией Россбах. На встрече были обсуждены вопросы подготовки к 13-й сессии Всемирного градостроительного форума (WUF13).
Отмечалось, что инициативы, направленные на высококачественную организацию WUF13, не только внесут значимый вклад в работу Форума, но и будут способствовать продвижению глобальной повестки устойчивого городского развития в более широком и долгосрочном масштабе.