Komitə sədri Anar Quliyev UNECE Komitəsinin 86-cı sessiyası çərçivəsində Bolqarıstanın Regional inkişaf və ictimai işlər naziri cənab İvan İvanovla faydalı görüş keçirib
Görüş zamanı Azərbaycan və Bolqarıstan arasında şəhərsalma, dayanıqlı inkişaf və infrastruktur sahələrində əməkdaşlığın gücləndirilməsi məsələləri müzakirə edilib, həmçinin şəhərsalma üzrə təcrübə mübadiləsinin genişləndirilməsi və yaşıl və ağıllı həllərin tətbiqi istiqamətində ikitərəfli səfərlərin təşkilində razılığa gəlinib.
Eyni zamanda, Anar Quliyev Bolqarıstan tərəfini 2026-cı ilin may ayında Bakıda keçiriləcək Ümumdünya Şəhərsalma Forumunda fəal iştirak etməyə dəvət edib.

Within the framework of the 86th session of the UNECE Committee, Chairman of the Committee Anar Guliyev held a productive meeting with Mr. Ivan Ivanov, Minister of Regional Development and Public Works of Bulgaria
During the meeting, issues related to strengthening cooperation between Azerbaijan and Bulgaria in the fields of urban planning, sustainable development, and infrastructure were discussed. The parties also agreed to expand the exchange of experience in urban planning and to organize bilateral visits aimed at the implementation of green and smart solutions.
At the same time, Anar Guliyev invited the Bulgarian side to actively participate in the World Urban Forum, to be held in Baku in May 2026.