Azərbaycan MDB-ə üzv dövlətlərin Tikinti Fəaliyyəti Sahəsində Əməkdaşlıq üzrə Hökumətlərarası Şurasının iclasında iştirak edir
Oktyabrın 28-də Özbəkistanın paytaxtı Daşkənd şəhərində MDB-ə üzv dövlətlərin Tikinti Fəaliyyəti Sahəsində Əməkdaşlıq üzrə Hökumətlərarası Şurasının 46-cı iclası öz işinə başlayıb.
Tədbirin məqsədi MDB ölkələri arasında dayanıqlı tikinti siyasətinin möhkəmləndirilməsi, qarşılıqlı təcrübə mübadiləsinin aparılması, həyata keçiriləcək birgə layihə imkanlarının genişləndirilməsi və bu sahədə innovativ texnologiyaların tətbiqinin təşviq olunmasıdır.
İclasın açılış mərasimində Azərbaycan Respublikasının Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsi sədrinin müavini Dövlətxan Dövlətxanov çıxış edərək, ölkəmizin bu sahədəki zəngin təcrübəsini bölüşüb və iclas iştirakçılarını 2026-cı ildə Bakıda keçiriləcək Ümumdünya Şəhərsalma Forumunda (WUF13) iştirak etməyə dəvət edib.

Azerbaijan Participates in the Meeting of the CIS Intergovernmental Council for Cooperation in Construction Activities
On 28 October, the 46th meeting of the CIS Intergovernmental Council for Cooperation in Construction Activities commenced in Tashkent, the capital of Uzbekistan.
The purpose of the event is to strengthen sustainable construction policies among CIS member states, promote the exchange of experience, expand opportunities for joint projects, and encourage the application of innovative technologies in this field.
At the opening session, Deputy Chairman of the State Committee on Urban Planning and Architecture of the Republic of Azerbaijan, Mr. Dovletkhan Dovletkhanov, delivered a speech, sharing Azerbaijan’s extensive experience in this sector and inviting the participants to attend the 13th World Urban Forum (WUF13), which will be held in Baku in 2026.