Azərbaycan MDB-ə üzv dövlətlərin Tikinti Fəaliyyəti Sahəsində Əməkdaşlıq üzrə Hökumətlərarası Şurasının iclasında iştirak edir
Oktyabrın 28-də Özbəkistanın paytaxtı Daşkənd şəhərində MDB-ə üzv dövlətlərin Tikinti Fəaliyyəti Sahəsində Əməkdaşlıq üzrə Hökumətlərarası Şurasının 46-cı iclası öz işinə başlayıb.
Tədbirin məqsədi MDB ölkələri arasında dayanıqlı tikinti siyasətinin möhkəmləndirilməsi, qarşılıqlı təcrübə mübadiləsinin aparılması, həyata keçiriləcək birgə layihə imkanlarının genişləndirilməsi və bu sahədə innovativ texnologiyaların tətbiqinin təşviq olunmasıdır.
İclasın açılış mərasimində Azərbaycan Respublikasının Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsi sədrinin müavini Dövlətxan Dövlətxanov çıxış edərək, ölkəmizin bu sahədəki zəngin təcrübəsini bölüşüb və iclas iştirakçılarını 2026-cı ildə Bakıda keçiriləcək Ümumdünya Şəhərsalma Forumunda (WUF13) iştirak etməyə dəvət edib.

Азербайджан принимает участие в заседании Межправительственного совета СНГ по сотрудничеству в области строительной деятельности
28 октября в столице Узбекистана, городе Ташкенте, начал работу 46-й заседание Межправительственного совета СНГ по сотрудничеству в области строительной деятельности.
Цель мероприятия - укрепление устойчивой строительной политики между странами СНГ, обмен опытом, расширение возможностей для совместных проектов, а также продвижение внедрения инновационных технологий в этой сфере.
На церемонии открытия заместитель председателя Государственного Комитета по градостроительству и архитектуре Азербайджанской Республики Довлетхан Довлетханов выступил с докладом, поделившись богатым опытом нашей страны в данной области, и пригласил участников заседания принять участие в Всемирном градостроительном форуме (WUF13), который пройдёт в Баку в 2026 году.