Anar Quliyev İtaliya nümayəndə heyətinin rəhbəri, Ətraf mühit və enerji təhlükəsizliyi nazirinin müavini Klaudio Barbaro ilə görüşüb
Komitə sədri Anar Quliyevin mayın 29-da UN-Habitat Assambleyasının ikinci sessiyası çərçivəsində İtaliya nümayəndə heyətinin rəhbəri, Ətraf mühit və enerji təhlükəsizliyi nazirinin müavini Klaudio Barbaro çox səmərəli görüşü baş tutub.
Anar Quliyev COP29-da Azərbaycanın irəli sürdüyü “Davamlı və Sağlam Şəhərlər üçün Çoxsahəli Fəaliyyət Yolları” təşəbbüsünə İtaliyanın dəstəyini yüksək qiymətləndirdiyini vurğulayıb.
Həmçinin sıx əməkdaşlıq məsələləri və Bakıda keçiriləcək Ümumdünya Şəhərsalma Forumuna hazırlıqları müzakirə edilib, İtaliya nümayəndə heyəti bu mühüm qlobal tədbirdə fəal iştiraka dəvət edilib.

Anar Guliyev met with the Head of Delegation, Undersecretary of State at the Ministry of Environment and Energy Security of Italy, Mr. Claudio Barbaro
Another fruitful meeting between took place Anar Guliyev and the Mr. Claudio Barbaro, Head of Delegation, Undersecretary of State at the Ministry of Environment and Energy Security of Italy, on the sidelines of the resumed second session of the UN-Habitat Assembly on May 29.
Anar Guliyev was pleased to emphasize that highly value Italy’s support for the “Multisectoral Action Pathways (MAP) for Resilient and Healthy Cities” initiative, put forward by Azerbaijan at COP29.
Also discussed close cooperation and preparations for the upcoming WUF13 in Baku, and invited the Italian delegation to take an active and broad part in this important global event.