Komitə sədri Anar Quliyev Nayrobi şəhərinə səfəri çərçivəsində Keniyanın Torpaq, ictimai işlər, mənzil və şəhərsalma naziri xanım Elis Vahome ilə səmimi görüş keçirib
Görüşdə iki ölkə arasında mənzil təminatı, ekoloji cəhətdən təmiz, təhlükəsiz və dayanıqlı şəhərsalma sahəsində əməkdaşlığın perspektivlərinə dair məhsuldar müzakirələr aparılıb.
Həmçinin Komitə sədri həmkarını 2026-cı ildə Bakıda baş tutacaq WUF13-də iştirak etməyə, yaşıl və dayanıqlı şəhər inkişafı ilə bağlı təcrübə mübadiləsinə qoşulmağa dəvət edib.

The Chairman of the Committee, Anar Guliyev, during his visit to Nairobi, held a cordial meeting with Ms. Alice Wahome, Cabinet Secretary, Ministry of Lands, Public Works, Housing and Urban Development of Kenya
Productive discussions were held on the prospects for cooperation between the two countries in the fields of housing, ecofriendly cities, safe and sustainable urban planning.
The Committee Chairman also invited his colleague to participate in WUF13, which will be held in Baku 2026, and to engage in the exchange of experiences on green and sustainable urban development.