Komitə sədri Misir Ərəb Respublikasının Mənzil, kommunal və şəhər icma işləri naziri ilə görüşüb
Komitə sədri Anar Quliyev 12-ci Ümumdünya Şəhərsalma Forumu (WUF12) çərçivəsində Misir Ərəb Respublikasının Mənzil, kommunal və şəhər icma işləri naziri cənab Şərif El Şerbini ilə görüşüb. Görüş zamanı ölkələrimiz arasında dayanıqlı şəhərsalma və infrastruktur sahələrində əməkdaşlığın perspektivləri müzakirə edilib.
Anar Quliyev şəhərsalma sahəsində ən mötəbər və genişmiqyaslı iştirakçılığa malik olan WUF12-nin uğurlu təşkili münasibətilə təbriklərini çatdıraraq, 2026-cı ildə Bakıda baş tutacaq WUF13-ün hazırlıqlarında Azərbaycanın Misirin təcrübəsindən geniş faydalanacağına əminliyini ifadə edib.

The Chairman of the Committee met with the Minister of Housing, Utilities and Urban Communities of the Arab Republic of Egypt
As part of the 12th World Urban Forum (WUF12), Chairman Anar Guliyev met with Sherif El Sherbini, Minister of Housing, Utilities and Urban Communities of the Arab Republic of Egypt. The meeting focused on the prospects for cooperation between Azerbaijan and Egypt in the fields of sustainable urban planning and infrastructure.
Anar Guliyev extended his congratulations on the successful organization of WUF12, which holds the highest level of participation in urban planning. He expressed confidence that Azerbaijan would benefit greatly from Egypt's experience in preparing for WUF13, set to be held in Baku in 2026.