Prezident İlham Əliyev Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun On Üçüncü sessiyasının (WUF13) keçirilməsi ilə əlaqədar Təşkilat Komitəsinin yaradılması haqqında Sərəncam imzalayıb
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun On Üçüncü sessiyasının (WUF13) 2026-cı ildə Bakıda keçirilməsi ilə əlaqədar hazırlıq işlərinin yüksək səviyyədə təmin olunması məqsədilə Təşkilat Komitəsinin yaradılması haqqında 5 iyun 2025-ci il tarixində Sərəncam imzalayıb.
Qeyd edək ki, şəhərsalma sahəsində Azərbaycanın uğurlu fəaliyyəti layiqincə qiymətləndirilərək, daha bir irimiqyaslı qlobal tədbir olan WUF13-ün 2026-cı ildə Bakı şəhərində keçirilməsi qərara alınıb. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 25 aprel 2025-ci il tarixli sərəncamına əsasən Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri Anar Quliyev WUF13-ün milli koordinatoru təyin edilib.
Əminik ki, Azərbaycana hörmət və etimadın göstəricisi olan bu mötəbər tədbirin yüksək səviyyədə təşkili ölkənin inkişaf strategiyalarının və dayanıqlı şəhərsalma sahəsindəki nailiyyətlərinin beynəlxalq ictimaiyyətə çatdırılması işinə əhəmiyyətli töhfə verəcəkdir.

The President Ilham Aliyev has signed an Order on the establishment of the Organizing Committee for the Thirteenth Session of the World Urban Forum (WUF13)
On June 5, 2025, the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev, signed an Order on the establishment of the Organizing Committee in order to ensure high-level preparatory work for the Thirteenth Session of the United Nations World Urban Forum (WUF13) in Baku in 2026.
It should be noted that, having duly appreciated the successful activities of Azerbaijan in the field of urban planning, it was decided to hold WUF13, another large-scale global event, in Baku in 2026. In accordance with the Order of the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev, dated April 25, 2025, Anar Guliyev, Chairman of the State Committee on urban planning and architecture, was appointed the national coordinator of WUF13.
We are confident that the high-level organization of this prestigious event, which is an indicator of respect and trust in Azerbaijan, will make a significant contribution to the international community informing about the country's development strategies and achievements in the field of sustainable urban planning.