• Anar Quliyev və İsveçrə Konfederasiyasının Mənzil üzrə Federal Bürosunun dövlət katibi və baş dire...
Anar Quliyev və İsveçrə Konfederasiyasının Mənzil üzrə Federal Bürosunun dövlət katibi və baş direktoru cənab Martin Tşirren arasında səmərəli görüş olub
Cenevrədə mənzil əlçatanlığı və dayanıqlılığı məsələlərinə həsr olunmuş UNECE Komitəsinin 86-cı sessiyası çərçivəsində oktyabrın 8-də Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri Anar Quliyev və İsveçrə Konfederasiyasının Mənzil üzrə Federal Bürosunun dövlət katibi və baş direktoru cənab Martin Tşirren arasında səmərəli görüş baş tutub.
Görüş zamanı mənzil siyasəti sahəsində ikitərəfli münasibətlərin inkişafı, xüsusilə dayanıqlı və əlçatan həllərin təşviqi, eləcə də innovativ mənzil maliyyələşdirmə mexanizmləri üzrə təcrübə mübadiləsi məsələləri müzakirə olunub.
Anar Quliyev qlobal gündəmdə mənzil siyasətinin əhəmiyyətini vurğulayıb, həmçinin İsveçrə nümayəndə heyətini 2026-cı ilin may ayında Bakıda “Hər kəs üçün yaşayış yerləri: təhlükəsiz və dayanıqlı şəhərlər və yaşayış məskənləri” mövzusu altında keçiriləcək Ümumdünya Şəhərsalma Forumunda fəal iştirak etməyə dəvət edib.

A productive meeting was held between Anar Quliyev and Mr. Martin Tschirren, State Secretary and Director-General of the Federal Housing Office of the Swiss Confederation
On 8 October, on the sidelines of the 86th session of the UNECE Committee on Urban Development, Housing and Land Management dedicated to housing affordability and sustainability, a productive meeting took place in Geneva between Anar Quliyev, Chairman of the State Committee for Urban Planning and Architecture of Azerbaijan, and Mr. Martin Tschirren, State Secretary and Director-General of the Federal Housing Office of the Swiss Confederation.
During the meeting, the sides discussed opportunities for strengthening bilateral cooperation in housing policy, particularly the promotion of sustainable and affordable solutions, as well as experience-sharing in innovative housing finance mechanisms.
Anar Quliyev emphasized the significance of housing policy in the global agenda and invited the Swiss delegation to actively participate in the World Urban Forum to be held in May 2026 in Baku under the theme “Adequate Housing for All: Safe and Sustainable Cities and Human Settlements.”