Komitə sədri Anar Quliyev BMT-nin Azərbaycandakı rezident əlaqələndiricisi xanım Vladanka Andreyeva ilə görüş keçirib
Görüş zamanı Azərbaycan Hökuməti ilə BMT arasında 2026-2030-cu illər üçün Dayanıqlı İnkişaf üzrə Əməkdaşlığa dair Çərçivə Sənədinin icrası çərçivəsində əməkdaşlıq məsələləri ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb. Qeyd edilib ki, bu sənəd Azərbaycanın Milli Prioritetlərinə uyğun olaraq gələcəyə yönəlmiş tərəfdaşlıq üçün mühüm əsasdır və xüsusilə Dayanıqlı İnkişaf Məqsədlərindən “Dayanıqlı şəhərlər və icmalar”ın icrasına əhəmiyyətli töhfə verir.
Anar Quliyev Rezident əlaqələndirici kimi fəaliyyəti dövründə göstərdiyi şəxsi fəallığa və konstruktiv tərəfdaşlığa görə qonağa təşəkkürünü bildirib. Qarabağ və Şərqi Zəngəzurda Milli Şəhərsalma Forumlarının keçirilməsi, eləcə də 13-cü Ümumdünya Şəhərsalma Forumuna hazırlıq çərçivəsində aparılan səmərəli və məzmunlu dialoq xüsusilə vurğulanıb.

The Chairman of the Committee, Anar Guliyev, held a meeting with the UN Resident Coordinator in Azerbaijan, Ms. Vladanka Andreyeva
During the meeting, an exchange of views took place on cooperation within the framework of the implementation of the 2026–2030 Partnership Framework between the Government of Azerbaijan and the UN on Sustainable Development. It was noted that this document serves as an important foundation for future-oriented partnership in line with Azerbaijan’s national priorities and makes a significant contribution, in particular, to the implementation of the Sustainable Development Goal “Sustainable Cities and Communities.”
Anar Guliyev expressed his gratitude to the guest for her personal initiative and constructive partnership during her tenure as Resident Coordinator. Special attention was given to the organization of National Urban Development Forums in Karabakh and Eastern Zangazur, as well as to the productive and substantive dialogue conducted in preparation for the 13th World Urban Forum.