• Səfər çərçivəsində Anar Quliyev Macarıstanın Dövlət idarəçiliyi və regional inkişaf naziri cənab T...
Səfər çərçivəsində Anar Quliyev Macarıstanın Dövlət idarəçiliyi və regional inkişaf naziri cənab Tibor Navraçiç ilə görüşüb
Görüş zamanı Azərbaycan və Macarıstan arasında şəhərsalma və davamlı inkişaf sahəsində, o cümlədən Şərqi Zəngəzur bölgəsinin Cəbrayıl rayonunda həyata keçirilən layihələr üzrə fəal əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olunub.
Həmçinin Komitə sədri Macarıstan tərəfini 2026-cı ilin may ayında Bakıda keçiriləcək 13-cü Ümumdünya Şəhərsalma Forumunda (WUF13) iştirak etməyə dəvət edib.

На полях 86-й сессии Комитета ЕЭК ООН Анар Гулиев встретился с министром государственного управления и регионального развития Венгрии Тибором Наврачичем
Во время встречи обсуждалось активное сотрудничество между Азербайджаном и Венгрией в области градостроительства и устойчивого развития, в том числе реализация проектов в Джебраильском районе Восточного Зангезура.
Председатель Комитета также пригласил венгерскую сторону принять участие в 13-й сессии Всемирного градостроительного форума (WUF13), которая состоится в Баку в мае 2026 года.