• Sessiya çərçivəsində Anar Quliyev Özbəkistan nümayəndə heyətinin rəhbəri, İqtisadiyyat və maliyyə...
Sessiya çərçivəsində Anar Quliyev Özbəkistan nümayəndə heyətinin rəhbəri, İqtisadiyyat və maliyyə nazirinin birinci müavini İlhom Norkulov ilə görüşüb
Anar Quliyev mayın 30-da Özbəkistan nümayəndə heyətinin rəhbəri, İqtisadiyyat və maliyyə nazirinin birinci müavini İlhom Norkulov ilə davamlı #şəhər transformasiyası, ağıllı planlaşdırma və iqtisadi əməkdaşlıq sahələrində birgə təşəbbüsləri müzakirə edib.
Görüşdə Özbəkistan tərəfi Azərbaycanın şəhərsalma və dayanıqlı #inkişaf sahəsində qazandığı təcrübə və uğurlu yanaşmaları ilə yaxından tanış olub, bu təcrübəni yaxından öyrənməkdə maraqlı olduqlarını ifadə ediblər.
Sonda Komitə sədri həmkarlarımını ölkəmizdə keçiriləcək önəmli urbanistika tədbilərində (NUFA3 və WUF13) iştirak etmək üçün Azərbaycana dəvət edib.

Within the framework of the session, Anar Guliyev met with the head of the Mr. Ilkhom Norkulov, Head of Delegation and First Deputy Minister of Economy and Finance of Uzbekistan
Anar Guliyev discussed joint initiatives in the areas of sustainable urban transformation, smart planning, and economic #cooperation with the head of the Mr. Ilkhom Norkulov, Head of Delegation and First Deputy Minister of Economy and Finance of Uzbekistan on May 30
During the meeting, colleagues became closely acquainted with Azerbaijan’s experience and successful approaches in the field of sustainable development, and expressed their interest in learning more.
Anar Guliyev invited Uzbekistan’s delegation to Baku to participate in both major urban events (NUFA3 and WUF13) to be held in Azerbaijan.