Azərbaycan Respublikasının nümayəndə heyəti BMT-nin Məskunlaşma Proqramı Assambleyasının ikinci sessiyasında iştirak edir
Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri Anar Quliyevin başçılıq etdiyi Azərbaycan Respublikasının nümayəndə heyəti BMT-nin Məskunlaşma Proqramının (UN-Habitat) Keniyanın paytaxtı Nayrobi şəhərindəki baş qərargahında keçirilən ikinci sessiyasında iştirak edir.
İyunun 5-dən 9-dək davam edəcək Sessiyanın əsas mövzusu “İnklüziv və effektiv çoxtərəfli yanaşma vasitəsilə davamlı şəhər gələcəyi: qlobal böhranlar şəraitində davamlı inkişaf məqsədlərinə nail olmaq”dır.

Делегация Азербайджанской Республики принимает участие во второй сессии Ассамблеи Программы ООН по населенным пунктам
Делегация Азербайджанской Республики во главе с председателем Государственного комитета по градостроительству и архитектуре Анаром Гулиевым принимает участие во второй сессии программы ООН по населенным пунктам (UN-Habitat), которая проходит в штаб-квартире ООН в Найроби, столице Кении.
Основная тема сессии, которая продлится с 5 по 9 июня, – «Устойчивое будущее городов на основе инклюзивного и эффективного многостороннего подхода: достижение целей в области устойчивого развития в условиях глобальных кризисных ситуаций».