Bakı şəhərinin baş planının hazırlanması ilə bağlı tədbirlər haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı
Bakı şəhərinin baş planının hazırlanması məqsədi ilə Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq qərara alıram:
1. Bakı şəhərinin baş planının hazırlanması işinin təşkili üçün nüfuzlu beynəlxalq məsləhətçi şirkətin cəlb edilməsi məqsədilə Azərbaycan Respublikasının 2018-ci il dövlət büdcəsində nəzərdə tutulmuş Azərbaycan Respublikası Prezidentinin ehtiyat fondundan Azərbaycan Respublikasının Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinə ilkin olaraq 4,0 (dörd) milyon manat ayrılsın.
2. Azərbaycan Respublikasının Maliyyə Nazirliyi bu Sərəncamın 1-ci hissəsində göstərilən məbləğdə maliyyələşməni təmin etsin.

The Order of the President of the Republic of Azerbaijan on the Measures Aimed at the Preparation of the Baku City Master Plan
To ensure the preparation of the Baku City Master Plan, according to Item 32, Article 109 of the Constitution of the Republic of Azerbaijan, I, hereby, resolve as follows:
1. To ensure the preparation of the Baku City Master Plan by engaging with a reputable international consulting company, the Reserve Fund of the President of the Republic of Azerbaijan (RFPRA) shall allocate the initial amount of 4,0 (four) million manats, envisaged by the State Budget of 2018, to the State Committee on Urban Planning and Architecture of the Republic of Azerbaijan.
2. The Ministry of Finance of the Republic of Azerbaijan shall provide the amount stated under Section 1 of this Order.