Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin rəhbərlik etdiyi “Tikintiyə icazələrin verilməsi” işçi qrupunun növbəti onlayn iclası keçirilib.
13 iyul 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin rəhbərlik etdiyi “Tikintiyə icazələrin verilməsi” işçi qrupunun “Dünya Bankı tərəfindən təqdim olunan yeni “Business Ready” hesabatının müvafiq indikatoru üzrə cavablandırılmış sorğu vərəqəsinin və qiymətləndirmə nəticələrinə dair arayışın müzakirəsi” mövzusunda növbəti onlayn iclas keçirilib.
İclasda işçi qrupunun rəhbəri, Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsi sədrinin birinci müavini Namiq Hümmətov, Biznes Mühiti və Beynəlxalq Reytinqlər üzrə Komissiyanın Katibliyinin rəhbəri, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Administrasiyasının İqtisadi siyasət və sənaye məsələləri şöbəsinin İqtisadi islahatların monitorinqi, koordinasiyası və qiymətləndirilməsi sektorunun müdiri Vüsal Şıxəliyev, Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin, Fövqəladə Hallar Nazirliyinin, Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin, “Azərsu” ASC-nin, “Azərişıq” ASC-nin, habelə digər dövlət qurumlarının nümayəndələri iştirak ediblər.
İclas zamanı Dünya Bankının “Business Ready” hesabatının “Tikintiyə icazələrin verilməsi” indikatoru üzrə cavablandırılmış sorğu vərəqəsi ilə qiymətləndirmə nəticələrinə dair hazırlanmış arayış işçi qrupunun üzvlərinə təqdim olunaraq ətraflı müzakirə olunmuş, qarşıda duran vəzifələr barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

Состоялось очередное онлайн-заседание рабочей группы по «Выдаче разрешений на строительство», возглавляемой Государственным комитетом по градостроительству и архитектуре.
13 июля 2023 года состоялось очередное онлайн-заседание рабочей группы по «Выдаче разрешений на строительство», возглавляемой Государственным комитетом по градостроительству и архитектуре Азербайджанской Республики, на тему «Обсуждение заполненной анкеты по соответствующему показателю нового отчета «Business Ready», представленного Всемирным банком, и справки о результатах оценки».
На заседании присутствовали руководитель рабочей группы, первый заместитель председателя Государственного комитета по градостроительству и архитектуре Намиг Гумматов, руководитель Секретариата Комиссии по бизнес-среде и международным рейтингам, заведующий сектором мониторинга, координации и оценки экономических реформ отдела по вопросам экономической политики и промышленности Администрации президента Азербайджанской Республики Вюсал Шихалиев, представители Государственного комитета по градостроительству и архитектуре, Министерства по чрезвычайным ситуациям, Министерства экологии и природных ресурсов, Агентства по развитию малого и среднего бизнеса, ОАО «Азерсу», ОАО «Азеришыг», а также других государственных структур.
В ходе заседания членам рабочей группы были представлены и подробно обсуждены заполненная анкета по соответствующему показателю нового отчета «Business Ready», представленная Всемирным банком, и подготовленная справка о результатах оценки, также состоялся обмен мнениями о предстоящих задачах.