Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri Almaniya Federativ Respublikasının Azərbaycandakı səfirini qəbul edib
25 yanvar 2022-ci il tarixində Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri Anar Quliyev Almaniya Federativ Respublikasının Azərbaycan Respublikasındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Volfqanq Maniqi və Alman-Azərbaycan Xarici Ticarət Palatasının İcraçı direktoru Tobias Baumanı qəbul edib.
Görüşdə Azərbaycan Respublikası ilə Almaniya Federativ Respublikasının aidiyyəti təşkilatları arasında müxtəlif istiqamətlərdə, o cümlədən ərazi planlaşdırılması sənədlərinin hazırlanması sahəsində formalaşmış etibarlı tərəfdaşlıq əlaqələri, uğurlu işbirliyi ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb. Eyni zamanda Almaniyanın nüfuzlu şəhərsalma və memarlıq şirkətlərinin ölkəmizin işğaldan azad olunmuş ərazilərində bərpa və yenidənqurma layihələrində iştirakı imkanları müzakirə edilib.

Chairman of the State Committee on Urban Planning and Architecture received the Ambassador of the Federal Republic of Germany in Azerbaijan
On January 25, 2022, Chairman of the State Committee for Urban Planning and Architecture Anar Guliyev received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Federal Republic of Germany to the Republic of Azerbaijan Wolfgang Manig and Executive Director of the German-Azerbaijani Chamber of Foreign Trade, Tobias Bauman. At the meeting, an exchange of views took place on the established reliable partnerships and successful cooperation between the relevant organizations of the Republic of Azerbaijan and the Federal Republic of Germany in various areas, including the preparation of territorial planning documents.
At the same time, the possibilities of participation of prestigious German urban planning and architectural companies in restoration and reconstruction projects in the liberated territories of our country were discussed.