Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri BMT-nin İnkişaf Proqramının Azərbaycandakı Rezident Nümayəndəsinin s.i.e. qəbul edib
28 mart 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri Anar Quliyevin Birləşmiş Millətlər Təşkilatının İnkişaf Proqramının (BMTİP) Azərbaycanda yeni Rezident Nümayəndəsinin s.i.e. Nuno Queiros ilə görüşü baş tutub.
Komitənin sədri qonağı yeni təyinat münasibətilə təbrik edərək ölkəmizdə salamlayıb, müxtəlif sahələrdə BMTİP ilə əməkdaşlıq imkanlarına toxunub. BMTİP Nümayəndəliyinin rəhbəri Komitə sədrinə minnətdarlığını bildirərək, öz növbəsində iki qurum arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsi perspektivləri barədə məlumat verib.
Daha sonra tərəflər Azərbaycanda “Şəhərsalma nəzarətinin elektron sistemi" birgə layihəsinin cari vəziyyəti, onun yaxın bir zamanda reallaşdırımasına dair növbəti addımlar barədə ətraflı müzakirələr aparıblar.
Qeyd edək ki, layihənin əsas məqsədi şəhərsalma sahəsində elektron nəzarət sisteminin yaradılması, baş verən özbaşına tikinti və söküntü hallarının çevik şəkildə aşkar edilməsi ilə müvafiq tədbirlərin görülməsi, nəticə etibarı ilə isə şəhərsalma və tikinti fəaliyyətlərinə dövlət nəzarətinin daha da gücləndirilməsidir.

Chairman of the State Committee on Urban Planning and Architecture received Nuno Queiros, acting Resident Representative of the UN Development Program in Azerbaijan
On March 28, 2023, Chairman of the State Committee for Urban Planning and Architecture of the Republic of Azerbaijan Anar Guliyev met with Nuno Queiros, the newly appointed acting Resident Representative of the United Nations Development Programme (UNDP) in Azerbaijan.
The Chairman of the committee congratulated the guest on his new appointment, welcomed him to our country and raised the issue of the possibility of cooperation with UNDP in various fields. The Head of the UNDP Representative Office expressed gratitude to the Chairman of the Committee and, in turn, informed about the prospects for expanding cooperation between the two organizations.
It should be noted that the main goal of the project is to create an electronic control system in the field of urban planning, take appropriate measures to promptly identify cases of unauthorized construction and demolition, and therefore further strengthen state control over urban planning and construction activities.