Komitə sədri Anar Quliyev Cəlilabad, Biləsuvar və Cəbrayıl rayonlarından olan vətəndaşlarla görüşüb
Rayonlar üzrə daxil olan müraciətlərin dinlənilməsi və aidiyyəti üzrə həllini təmin etmək məqsədilə Azərbaycan Respublikası Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri Anar Quliyev 14 sentyabr 2023-cü il tarixində Cəlilabad şəhərində vətəndaşları qəbul edib.
Qəbul zamanı vətəndaşların əsasən qeyri-yaşayış obyektlərinin layihələndirilməsi ilə bağlı suallarını cavablandırılıb, həmin obyektlərin tikintisinin planlı və şəhərsalma qanunvericiliyinin tələbləri çərçivəsində aparılmasının vacibliyi bildirilib.
Həmçinin görüş zamanı sakinlər tərəfindən qaldırılan digər müraciətlər də qeydə alınıb, həlli üçün zəruri tədbirlərin görülməsi ilə bağlı aidiyyəti üzrə tapşırıqlar verilib.

Председатель комитета Анар Гулиев встретился с жителями Джалилабадского, Билясуварского и Джебраильского районов
14 сентября 2023 года председатель Государственного комитета Азербайджанской Республики по градостроительству и архитектуре Анар Гулиев принял жителей города Джалилабад с целью заслушивания поступивших обращений по районам и обеспечения их решения.
В ходе приема были даны ответы на вопросы жителей по проектированию преимущественно нежилых объектов, а также отмечена важность строительства этих объектов в рамках плановых требований градостроительного законодательства.
Также в ходе встречи были зафиксированы и другие обращения жителей, даны соответствующие поручения по принятию необходимых мер для их решения.