Azərbaycan nümayəndə heyəti BMT Baş Assambleyasının dayanıqlı şəhərsalma məsələlərinə həsr olunan iclasında işini başa çatdırıb 17.07.2026
Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsi neft və neft məhsulları anbarlarının layihələndirilməsi üzrə yeni normaları təsdiq edib 16.07.2026
Anar Quliyev BMT Baş Assambleyasının yüksəksəviyyəli iclasında Azərbaycanın milli bəyanatını təqdim edib 16.07.2026
Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsi yaşayış və qeyri-yaşayış obyektlərinin layihələndirilməsində parklanmaya dair yeni tələblər təsdiqləyib 16.07.2026
Azərbaycan BMT-nin Yüksəksəviyyəli Siyasi Forumu çərçivəsində Dayanıqlı İnkişaf Məqsədlərinin (DİM) ərazi planlaşdırılmasına inteqrasiyası sahəsində təcrübəsini təqdim edib 15.07.2026

Делегация Азербайджана завершила работу на заседании Генеральной Ассамблеи ООН по вопросам устойчивого градостроительства 17.07.2026
Гюльшан Рзаева выступила на тематической панели Генеральной Ассамблеи ООН, посвящённой климатически устойчивым городам 17.07.2026
Азербайджан и Польша обсудили в Нью-Йорке новые возможности сотрудничества в сфере градостроительства 17.07.2026
Государственный Комитет по градостроительству и архитектуре утвердил новые нормы проектирования нефтяных и нефтепродуктовых складов 16.07.2026
Анар Гулиев представил национальное заявление Азербайджана на заседании высокого уровня Генеральной Ассамблеи ООН 16.07.2026
Государственный Комитет по градостроительству и архитектуре утвердил новые требования к обеспечению объектов парковочными местами 16.07.2026
Азербайджан представил опыт интеграции Целей устойчивого развития в территориальное планирование в рамках Политического форума высокого уровня ООН 15.07.2026