Azərbaycan nümayəndə heyəti BMT Baş Assambleyasının dayanıqlı şəhərsalma məsələlərinə həsr olunan iclasında işini başa çatdırıb 17.07.2026
Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsi neft və neft məhsulları anbarlarının layihələndirilməsi üzrə yeni normaları təsdiq edib 16.07.2026
Anar Quliyev BMT Baş Assambleyasının yüksəksəviyyəli iclasında Azərbaycanın milli bəyanatını təqdim edib 16.07.2026
Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsi yaşayış və qeyri-yaşayış obyektlərinin layihələndirilməsində parklanmaya dair yeni tələblər təsdiqləyib 16.07.2026
Azərbaycan BMT-nin Yüksəksəviyyəli Siyasi Forumu çərçivəsində Dayanıqlı İnkişaf Məqsədlərinin (DİM) ərazi planlaşdırılmasına inteqrasiyası sahəsində təcrübəsini təqdim edib 15.07.2026

Azerbaijani Delegation Concludes Participation in the UN General Assembly High-Level Meeting on Sustainable Urban Development 17.07.2026
Azerbaijan–Poland Urban Planning Dialogue Held in New York, Exploring New Opportunities for Cooperation 17.07.2026
State Committee on Urban Planning and Architecture approves new design standards for oil and petroleum product storage facilities 16.07.2026
Anar Guliyev Delivers Azerbaijan's National Statement at the UN General Assembly High-Level Meeting 16.07.2026
State Committee on Urban Planning and Architecture approves new parking requirements for buildings 16.07.2026
Azerbaijan Presents Its Experience in Integrating the Sustainable Development Goals into Spatial Planning at the UN High-Level Political Forum 15.07.2026