Azərbaycan Respublikasının Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsi 2020-ci il dövlət büdcəsində nəzərdə tutulmuş vəsait hesabına “Qeyri-maddi aktivlər” xərc maddəsi üzrə “Proqram təminatları”nın satın alınması üçün elektron satınalma vasitəsilə bir lotdan ibarət açıq tender keçirir.
Lot üzrə tələb olunan proqram təminatları satınalma müqaviləsi ilə müəyyən edilən qaydada və qrafik əsasında iki ay müddətində Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinə təqdim edilməlidir.
Satın alınacaq malların xüsusiyyətləri və miqdarı haqqında ətraflı məlumat tenderin əsas şərtlər toplusunun 8-ci bölməsində verilmişdir.
Tenderdə iştirak etmək istəyənlər Azərbaycan dilində tərtib olunmuş açıq tenderin əsas şərtlər toplusunu 100 (bir yüz) manat məbləğində iştirak haqqını aşağıda qeyd olunmuş hesaba ödədikdən sonra dövlət satınalmalarının vahid internet portalı (PORTAL) vasitəsilə əldə edə bilərlər.
Təsnifat kodu: 142330
Qeyd: Ödəniş tapşırığının ödənişlə əlaqədar əlavə informasiya bölümündə büdcə təsnifatının (142330) və büdcə səviyyəsinin (7) kodunu qeyd etmək vacibdir.
Malgöndərənin ixtisasına dair tələblər:
Malgöndərənin satınalma müqaviləsinin icrasını təmin etmək üçün müvafiq sahədə peşəkarlığının, təcrübəsinin, texniki və maliyyə imkanlarının, işçi qüvvəsinin, idarəetmə səriştəsinin, etibarlılığının, satınalma müqaviləsini bağlamaq səlahiyyətinin olması, vergi və digər icbari ödənişlərə dair yerinə yetirilməsi vaxtı keçmiş öhdəliklərin olmaması, müflis elan olunmaması, əmlakı üzərində həbs qoyulmaması, ödənişə yönəlmiş girovun olmaması, məhkəmənin qərarı ilə kommersiya fəaliyyəti dayandırılmış şəxs olmaması tələb olunur.
Üstünlük verilən meyarlar:
Təklif olunan proqram təminatlarının 70%-i üzrə iddiaçının adına verilən istehsalçıdan icazə forması (MAF) sənədi olan, proqram təminatlarına bir il müddətinə 7/24 saat texniki dəstək təklif edən, son bir ildə bu tenderə təklif olunan proqram təminatları üzrə 10 və daha çox satınalma müqaviləsi olan malgöndərənlərə üstünlük verilir.
Tələb olunan sənədlər:
Tenderdə iddiaçı kimi iştirak etmək istəyənlər 15 iyul 2020-ci il tarixində yerli vaxtla saat 17:00-dək aşağıda qeyd edilmiş sənədləri dövlət satınalmalarının vahid internet portalı (PORTAL) vasitəsilə Komitəyə təqdim etməlidirlər:
2. iştirak haqqının ödənilməsini təsdiq edən bank sənədi;
4. satınalma müqaviləsini imzalamaq səlahiyyətinin olması barədə sənəd;
5. iştirakçının son bir ildəki (əgər daha az müddət fəaliyyət göstərirsə, bütün fəaliyyəti dövründəki) maliyyə vəziyyəti barədə bank tərəfindən verilmiş arayış;
6. iştirakçının son bir ildəki fəaliyyəti haqqında vergi orqanları tərəfindən təsdiq olunmuş maliyyə hesabatının surəti;
7. iştirakçının vergilərə və digər icbari ödənişlərə dair yerinə yetirilməsi vaxtı keçmiş öhdəliklərinin olmaması, habelə son bir il ərzində (fəaliyyətini dayandırdığı müddət nəzərə alınmadan) vergiödəyicisinin Azərbaycan Respublikasının Vergi Məcəlləsi ilə müəyyən edilmiş vəzifələrinin yerinə yetirilməməsi hallarının mövcud olmamasına dair müvafiq rayon vergilər idarəsi tərəfindən verilmiş arayış;
8. iddiaçının mikro, kiçik və orta sahibkar olduğunun müəyyənləşdirilməsi üçün “işçilərin orta siyahı sayı” və “illik gəlir” göstəriciləri barədə məlumatlar.
9. müflis elan olunmaması, əmlakı üzərində həbs qoyulmaması, ödənişə yönəlmiş girovun olmaması, məhkəmənin qərarı ilə kommersiya fəaliyyəti dayandırılmış şəxs olmaması barədə arayış.
İddiaçılar 23 iyul 2020-ci il tarixində yerli vaxtla saat 16:00-dək:
2. tender təklifi qiymətinin 1 %-i həcmində bank təminatını (qüvvədə olma müddəti tender təklifinin qüvvədə olma müddətindən azı 30 bank günü çox olmalıdır) PORTAL vasitəsilə təqdim etməlidirlər.
Tender təklifi azərbaycan manatı ilə verilməlidir.
Tenderin qalibi bu tenderin əsas şərtlər toplusunda göstərilmiş qiymətləndirmə meyarlarına əsasən seçiləcəkdir. İddiaçıların təklifinin qiymətləndirilməsi zamanı satınalan təşkilat tenderin əsas şərtlər toplusunda müəyyənləşdirilən keyfiyyət tələblərinə cavab verən yerli mallar (işlər və xidmətlər) üzrə tender təkliflərinin xeyrinə xaricdən idxal olunan eyni malların (işlərin və xidmətlərin) təklif edilən qiymətinin 20 faizi həcmində güzəştli düzəliş tətbiq edəcəkdir.
İddiaçıların tender təklifləri olan zərflərin açılışı 24 iyul 2020-ci il tarixində yerli vaxtla saat 16:00-da Tender komissiyasının iclasında PORTAL üzərindən keçiriləcəkdir.

State Committee for Urban Planning and Architecture of the Republic of Azerbaijan holds an open tender of one lot through e-procurement for the purchase of “Software” on the “Intangible assets” at the expense of funds provided in the state budget for 2020.
The Software required for the lot must be submitted to State Committee for Urban Planning and Architecture within two months in accordance with the terms and schedule of the procurement agreement.
Specific characteristics and quantity of good to be procured are described in Section 8 of the main conditions of the tender.
Those wishing to participate in the tender may obtain a set of basic conditions of the open tender in Azerbaijani language through the Public procurement single web portal (PORTAL) after paying the participation fee in the amount of 100 (one hundred) manats to the account below.
TIN: 1400032621
Account No: AZ73CTRE00000000000002278501
Bank details:
Name: State Treasury Agency
Code: 210005
TIN: 1401555071
Account number: AZ41NABZ01360100000000003944
S.W.I.F.T. BIC. CTREAZ22
Classification code: 142330
Level code: 7
Note: It is important to add budget classification (142330) and budget level (7) codes to additional information section of the payment order.
Paid participation fee is non-refundable in any case.
Requirements for the specialty of the consignor:
Professionalism, experience, technical and financial capabilities, manpower, management skills, reliability of the consignor in the relevant field to ensure the implementation of the procurement contract, have the authority to conclude a procurement contract, no overdue obligations on taxes and other obligatory payments, no declaration of bankruptcy, no seizure of property, no collateral for payment, no person whose commercial activity has been suspended by a court decision.
Priority criteria:
For 70% of the software offered, the manufacturer has a permit (MAF) issued in the name of the bidder, offering software technical support 24/7 for one year, as well as preference will be given to shippers with 10 or more procurement contracts for the software offered in this tender in the last year.
Required documents:
Those wishing to participate in the tender as bidders must submit the following documents to the Committee through the Single Internet Procurement Portal (PORTAL) on July 15, 2020 at 17:00 local time:
1. application for participation in the tender;
2. bank document confirming payment of participation fee;
3. Full name, legal status, country of registration and details of the participant;
4. a document confirming the authority to sign the procurement contract;
5. Certificate issued by the bank on the financial condition of the participant for the last year (if it has been operating for a shorter period, for the whole period of its activity);
6. a copy of the financial report of the participant on the activity for the last year, approved by the tax authorities;
7. Certificate issued by the relevant district tax office on absence of overdue obligations of the participant on taxes and other obligatory payments, as well as non-fulfillment of the taxpayer's obligations established by the Tax Code of the Azerbaijan Republic within the last year (excluding the period of suspension);
8. Information on “average number of employees” and “annual income” indicators to determine whether the bidder is a micro, small and medium entrepreneur.
9. Certificate of non-declaration of bankruptcy, non-seizure of property, absence of collateral for payment, absence of a person whose commercial activity has been suspended by a court decision.
Bidders must submit their application by July 23, 2020 at 16:00 local time:
1. tender proposal consisting of technical and financial proposals (validity period should be at least 30 banking days after the date of opening the envelopes);
2. provide a bank guarantee in the amount of 1% of the price of the tender proposal (validity period must be at least 30 banking days longer than the validity period of the tender proposal) through PORTAL.
The bidder must take into account all types of taxes and other charges (including VAT) to be applied in connection with the procurement contract.
The tender proposal must be submitted in Azerbaijani manats.
The winner of the tender will be selected according to the evaluation criteria specified in the set of basic conditions of this tender. During the evaluation of bidders' proposals, the procuring entity shall apply a discount of 20% of the proposed price of the same imported goods (works and services) in favor of tender proposals for local goods (works and services) that meet the quality requirements set out in the tender conditions.
Envelopes with bids will be opened on July 24, 2020 at 16:00 local time at the meeting of the Tender Commission via PORTAL.