Azərbaycan Respublikasının Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsi 2020-ci il dövlət büdcəsində nəzərdə tutulmuş vəsait hesabına “Qeyri-maddi aktivlər” xərc maddəsi üzrə “Proqram təminatları”nın satın alınması üçün elektron satınalma vasitəsilə bir lotdan ibarət açıq tender keçirir.
Lot üzrə tələb olunan proqram təminatları satınalma müqaviləsi ilə müəyyən edilən qaydada və qrafik əsasında iki ay müddətində Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinə təqdim edilməlidir.
Satın alınacaq malların xüsusiyyətləri və miqdarı haqqında ətraflı məlumat tenderin əsas şərtlər toplusunun 8-ci bölməsində verilmişdir.
Tenderdə iştirak etmək istəyənlər Azərbaycan dilində tərtib olunmuş açıq tenderin əsas şərtlər toplusunu 100 (bir yüz) manat məbləğində iştirak haqqını aşağıda qeyd olunmuş hesaba ödədikdən sonra dövlət satınalmalarının vahid internet portalı (PORTAL) vasitəsilə əldə edə bilərlər.
Təsnifat kodu: 142330
Qeyd: Ödəniş tapşırığının ödənişlə əlaqədar əlavə informasiya bölümündə büdcə təsnifatının (142330) və büdcə səviyyəsinin (7) kodunu qeyd etmək vacibdir.
Malgöndərənin ixtisasına dair tələblər:
Malgöndərənin satınalma müqaviləsinin icrasını təmin etmək üçün müvafiq sahədə peşəkarlığının, təcrübəsinin, texniki və maliyyə imkanlarının, işçi qüvvəsinin, idarəetmə səriştəsinin, etibarlılığının, satınalma müqaviləsini bağlamaq səlahiyyətinin olması, vergi və digər icbari ödənişlərə dair yerinə yetirilməsi vaxtı keçmiş öhdəliklərin olmaması, müflis elan olunmaması, əmlakı üzərində həbs qoyulmaması, ödənişə yönəlmiş girovun olmaması, məhkəmənin qərarı ilə kommersiya fəaliyyəti dayandırılmış şəxs olmaması tələb olunur.
Üstünlük verilən meyarlar:
Təklif olunan proqram təminatlarının 70%-i üzrə iddiaçının adına verilən istehsalçıdan (və ya rəsmi nümayəndəsindən) icazə forması (MAF) sənədi və ya sertifikatı olan, proqram təminatlarına bir il müddətinə 7/24 saat texniki dəstək təklif edən, son bir ildə analoji malların təqdim edilməsində üzrə 10 və daha çox satınalma müqaviləsi olan malgöndərənlərə üstünlük verilir.
Tələb olunan sənədlər:
Tenderdə iddiaçı kimi iştirak etmək istəyənlər 26 avqust 2020-ci il tarixində yerli vaxtla saat 16:00-dək aşağıda qeyd edilmiş sənədləri dövlət satınalmalarının vahid internet portalı (PORTAL) vasitəsilə Komitəyə təqdim etməlidirlər:
2. iştirak haqqının ödənilməsini təsdiq edən bank sənədi;
4. satınalma müqaviləsini imzalamaq səlahiyyətinin olması barədə sənəd;
5. iştirakçının son bir ildəki (əgər daha az müddət fəaliyyət göstərirsə, bütün fəaliyyəti dövründəki) maliyyə vəziyyəti barədə bank tərəfindən verilmiş arayış;
6. iştirakçının son bir ildəki fəaliyyəti haqqında vergi orqanları tərəfindən təsdiq olunmuş maliyyə hesabatının surəti;
7. iştirakçının vergilərə və digər icbari ödənişlərə dair yerinə yetirilməsi vaxtı keçmiş öhdəliklərinin olmaması, habelə son bir il ərzində (fəaliyyətini dayandırdığı müddət nəzərə alınmadan) vergiödəyicisinin Azərbaycan Respublikasının Vergi Məcəlləsi ilə müəyyən edilmiş vəzifələrinin yerinə yetirilməməsi hallarının mövcud olmamasına dair müvafiq rayon vergilər idarəsi tərəfindən verilmiş arayış;
8. iddiaçının mikro, kiçik və orta sahibkar olduğunun müəyyənləşdirilməsi üçün “işçilərin orta siyahı sayı” və “illik gəlir” göstəriciləri barədə məlumatlar.
9. müflis elan olunmaması, əmlakı üzərində həbs qoyulmaması, ödənişə yönəlmiş girovun olmaması, məhkəmənin qərarı ilə kommersiya fəaliyyəti dayandırılmış şəxs olmaması barədə arayış.
İddiaçılar 03 sentyabr 2020-ci il tarixində yerli vaxtla saat 16:00-dək:
2. tender təklifi qiymətinin 1 %-i həcmində bank təminatını (qüvvədə olma müddəti tender təklifinin qüvvədə olma müddətindən azı 30 bank günü çox olmalıdır) PORTAL vasitəsilə təqdim etməlidirlər.
Tender təklifi azərbaycan manatı ilə verilməlidir.
Tenderin qalibi bu tenderin əsas şərtlər toplusunda göstərilmiş qiymətləndirmə meyarlarına əsasən seçiləcəkdir. İddiaçıların təklifinin qiymətləndirilməsi zamanı satınalan təşkilat tenderin əsas şərtlər toplusunda müəyyənləşdirilən keyfiyyət tələblərinə cavab verən yerli mallar (işlər və xidmətlər) üzrə tender təkliflərinin xeyrinə xaricdən idxal olunan eyni malların (işlərin və xidmətlərin) təklif edilən qiymətinin 20 faizi həcmində güzəştli düzəliş tətbiq edəcəkdir.
İddiaçıların tender təklifləri olan zərflərin açılışı 04 sentyabr 2020-ci il tarixində yerli vaxtla saat 16:00-da Tender komissiyasının iclasında PORTAL üzərindən keçiriləcəkdir.

Государственный Комитет по Градостроительству и Архитектуре Азербайджанской Республики проводит открытый тендер, состоящий из одного лота посредством электронных закупок, на закупку «Программного обеспечения» по статье «Нематериальные активы» за счет средств, предусмотренных в государственном бюджете на 2020 год. Программное обеспечение, необходимое для лота, должно быть представлено в Государственный Комитет по Градостроительству и Архитектуре в течение двух месяцев в порядке и в сроки, указанные в договоре о закупке.
Подробная информация о характеристиках и количестве закупаемых товаров приведена на 8 пункте раздела основных условий конкурса. Желающие принять участие в тендере могут получить набор основных условий открытого тендера на азербайджанском языке через Единый интернет-портал закупок (ПОРТАЛ) после внесения платы за участие в размере 100 (ста) АЗН на указанный ниже счет.
Примечание: Важно ввести код бюджетной классификации (142330) и код уровня бюджета (7) в разделе дополнительной информации платежного поручения.
Оплаченный взнос за участие не возвращается.
Требования к специальности грузоотправителя:
Для обеспечения выполнения договора закупки нужен профессионализм, опыт, технические и финансовые возможности, рабочая сила, управленческие навыки, надежность, полномочия на заключение договора о закупке, отсутствие просроченных обязательств по налогам и другим обязательным платежам, отсутствие декларации о банкротстве и ареста на имущество, отсутствие обеспечения к оплате, лицо, чья коммерческая деятельность которого приостановлена по решению суда.
Критерии приоритета:
Предпочтение отдается грузоотправителям с 10 и более контрактами на поставку, 70% предлагаемого программного обеспечения имеет разрешение (MAF) от производителя (или официального представителя), выданное на имя участника торгов, предлагает 7/24 часовую техническую поддержку для программного обеспечения в течение одного года, предоставление аналогичных товаров в прошлом году.
Необходимые документы:
Желающие участвовать в тендере в качестве претендентов должны представить в Комитет следующие документы через Единый интернет-портал закупок (ПОРТАЛ) до 26 августа 2020 года в 16:00 по местному времени:
1.    заявка на участие в тендере;
2.    банковский документ, подтверждающий уплату взноса (оригинал);
3.    полное имя заявителя, юридический статус, страна регистрации и реквизиты;
4.    документ, подтверждающий полномочия на заключение договора о закупке;
5.    справка банка о финансовом положении заявителя за последний год (если проработал меньший срок, за весь период эксплуатации);
6.    копия финансового отчета участника о деятельности за последний год, утвержденного налоговыми органами;
7.    справка соответствующей районной налоговой инспекции об отсутствии у участника просроченных обязательств по налогам и другим обязательным платежам, а также о неисполнении налогоплательщиком обязательств, установленных Налоговым кодексом Азербайджанской Республики, в течение последнего года (за исключением периода приостановления);
8.    информация о показателях «средняя численность сотрудников» и «годовой доход» для определения того, является ли участник торгов микро-, малым и средним предпринимателем.
9.    справка о непринятии заявления о банкротстве, отказе от наложения ареста на имущество, отсутствии обеспечения к оплате.
Претенденты должны подать заявки до 3 сентября 2020 года 16:00 по местному времени:
1.    тендерное предложение, состоящее из технических и финансовых предложений (срок действия должен быть не менее 30 банковских дней с даты вскрытия конвертов);
2.    должен предоставить банковскую гарантию в размере 1% от цены тендерного предложения (срок действия должен быть как минимум на 30 банковских дней дольше срока действия тендерного предложения) через ПОРТАЛ.
Претендент должен учитывать все виды налогов и других сборов (включая НДС), которые будут применяться в связи с контрактом на закупку.
Тендерное предложение должно быть подано в азербайджанских манатах.
Победитель конкурса будет выбран в соответствии с критериями оценки, указанными в пакете основных условий конкурса. При оценке предложений участников тендера закупающая организация применяет скидку в размере 20% от предложенной цены на те же импортные товары (работы и услуги) в пользу тендерных предложений на местные товары (работы и услуги), которые соответствуют требованиям к качеству, изложенным в условиях тендера.
Конверты с тендерными предложениями будут вскрыты 4 сентября 2020 года в 16:00 по местному времени на заседании тендерной комиссии через ПОРТАЛ.