![Azərbaycan Qahirədə keçiriləcək Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 12-ci sessiyasında (WUF12) iştirak edəcək](http://arxkom.gov.az/storage/uploads/news/368_news_671600552694e.webp)
Azərbaycan Qahirədə keçiriləcək Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 12-ci sessiyasında (WUF12) iştirak edəcək
Qlobal şəhərsalma siyasətinə təsir edən əsas beynəlxalq platformalardan biri olan Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun (WUF12) 12-ci sessiyasında Azərbaycanın iştirakını məmnuniyyətlə elan edirik. BMT-nin Məskunlaşma Proqramı tərəfindən təşkil olunan forum 4-8 noyabr tarixlərində Misirin paytaxtı Qahirə şəhərində keçiriləcək.
Azərbaycan WUF12-də şəhərsalma və memarlıq sahəsindəki nailiyyətlərini nümayiş etdirən bir pavilyon təqdim edəcək. Ölkəmiz “Daha yaxşı yenidənqurma: Dayanıqlı və dinc şəhər inkişafında Azərbaycanın yolu” mövzusu altında dayanıqlı şəhərlərin yaradılması, iqlim təşəbbüslərinin irəlilədilməsi, əməkdaşlığın inkişafı, islahatların həyata keçirilməsi, eləcə də Böyük Qayıdış proqramının innovativ həll yolları ilə bağlı müzakirələrə açıq olacaq. Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin nümayəndə heyəti davamlı şəhər inkişafı, innovasiya və iqlim davamlılığına dair dialoqlarda da iştirak edəcək.
Dünyanın dörd bir yanından foruma qatılacaq mütəxəssislərlə və maraqlı tərəflərlə görüşlərimizi səbrsizliklə gözləyirik. Gələcək tədbirlərimiz haqqında daha çox məlumat əldə etmək üçün bizi izləyin! Şəhərsalma yeniliklərini birlikdə araşdıraq!

Azerbaijan at the World Urban Forum 12 in Cairo, Egypt.
We are pleased to announce Azerbaijan's participation in the Twelfth Session of the World Urban Forum (WUF12), one of the key international platforms influencing global #urbanisation policies. The forum, organised by UN Human Settlements Programme will take place from November 4-8 in Cairo, Egypt.
At WUF12, Azerbaijan will showcase a pavilion highlighting our achievements in urban planning and architecture. Under the theme "Building Back Better: Azerbaijan’s Journey to Sustainable and Peaceful Urban Development" country will present innovative solutions aimed at creating sustainable cities, promoting climate initiatives, developing partnerships, implementing reforms, of course, discussing our Great Return program. The delegation led by the State Committee on Urban Planning and Architecture will aslo take part in dialogues on sustainable urban development, innovation, and climate resilience.
We look forward to exchanging insights with experts and stakeholders from around the world. Stay tuned for updates to learn more about our upcoming events, where we will explore the future of urbanism together!