• Azərbaycan Respublikasının nümayəndə heyəti BMT-nin Məskunlaşma Proqramının İcraiyyə Şurasının üçü...
Azərbaycan Respublikasının nümayəndə heyəti BMT-nin Məskunlaşma Proqramının İcraiyyə Şurasının üçüncü sessiyasında iştirak edir.
Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri Anar Quliyevin başçılıq etdiyi #Azərbaycan Respublikasının nümayəndə heyəti BMT-nin Məskunlaşma Proqramının (UN-Habitat) Keniya’nın paytaxtı Nayrobi şəhərindəki baş qərargahında keçirilən üçüncü sessiyasında iştirak edir.
Sessiya çərçivəsində dünya üzrə insanyönümlü ağıllı şəhərlərə dair tövsiyə xarakterli beynəlxalq təlimat sənədinin tərtib edilməsi və “UN-Habitat”ın 2026-2029-cu illəri əhatə edəcək strateji planının hazırlanması istiqamətində yol xəritələrinin icrası müzakirə edilir.

• The delegation of Azerbaijan participates in the third session of the UN-Habitat’s Executive Board...
The delegation of Azerbaijan participates in the third session of the UN-Habitat’s Executive Board.
The delegation of the Republic of #Azerbaijan, led by the Chairman of the State Committee on Urban Planning and Architecture Anar Guliyev is participating in the 3rd session of the UN-Habitat Program held in Nairobi.
Within the framework of the session the implementation of roadmaps towards the preparation of the strategic plan of UN-Habitat covering the years 2026-2029, as well as the preparation of the global international guideline document on human-oriented smart cities are to be discussed.