Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Cəbrayıl Rayon Mərkəzi Xəstəxanasının təməlqoyma mərasimində iştirak edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev mərasimdə iştirak edib.
Dövlətimizin başçısına məlumat verildi ki, Baş Plan layihəsinə əsasən şəhərin cənub hissəsində yerləşəcək yeni xəstəxananın ümumi ərazisi 2,6 hektardır. 150 çarpayılıq xəstəxana binasında yoluxucu xəstəliklər korpusu və bir sıra texniki təyinatlı binalar olacaq. Burada rayon sakinlərinə yüksək səviyyədə tibbi xidmət göstərmək üçün hər cür şərait yaradılacaq. Beləliklə, öz doğma yurdlarına qayıdacaq rayon sakinləri bu tibb ocağının istifadəyə verilməsi ilə hərtərəfli tibbi xidmətlə əhatə olunacaqlar.

Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев заложил фундамент Центральной больницы в Джебраиле
4 октября состоялась церемония закладки фундамента Джебраильской районной центральной больницы.
В церемонии принял участие Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев.
Глава государства был проинформирован о том, что общая территория новой больницы, которая согласно проекту Генерального плана будет расположена в южной части города, составляет 2,6 гектара. На территории больницы на 150 коек разместятся также корпус инфекционных заболеваний и ряд зданий технического назначения. Здесь будут созданы все условия для оказания жителям района качественных медицинских услуг. С открытием этого медицинского учреждения жители района, которые вернутся в родные края, будут обеспечены квалифицированной медицинской помощью.