Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Cəbrayılda akademik Mehdi Mehdizadə adına tam orta məktəbin təməlini qoyub
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev oktyabrın 4-də Cəbrayıl şəhərində akademik Mehdi Mehdizadə adına tam orta məktəbin təməlqoyma mərasimində iştirak edib.
Dövlətimizin başçısına məktəbdə yaradılan şərait barədə məlumat verildi.
Bildirildi ki, 960 şagirdin təhsil alacağı yeni məktəb binasında hər cür inventarla təchiz olunmuş sinif otaqları, fənn kabinetləri fəaliyyət göstərəcək. Məktəbin həyətində geniş idman meydançası tikiləcək ki, bu da sağlam nəslin yetişməsi üçün vacib amillərdəndir. Bir sözlə, doğma torpaqlarına geri dönən cəbrayıllı şagirdlər ən müasir tələblərə cavab verən təhsil ocağında oxuyacaqlar. 145 yaşlı bu tam orta məktəblə yanaşı, Cəbrayıl şəhərində daha 3 məktəbin tikilməsi də nəzərdə tutulur.

Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев заложил в Джебраиле фундамент полной средней школы имени академика Мехди Мехдизаде
4 октября Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев принял участие в церемонии закладки в городе Джебраил фундамента нового здания для полной средней школы имени академика Мехди Мехдизаде.
Глава государства был проинформирован об условиях, которые будут созданы в школе.
Было подчеркнуто, что в новом здании школы, в которой будут обучаться 960 учеников, будут действовать классные комнаты, предметные кабинеты, оснащенные необходимым инвентарем. Во дворе школы будет построена большая спортивная площадка. Джебраильские дети, которые вернутся на родные земли, будут учиться в учебном заведении, отвечающем самым современным требованиям. Наряду с этой 145-летней полной средней школой, в городе Джебраил планируется построить еще 3 школы.