Bakıda 27 Sentyabr - Anım Gününə həsr edilən ağacəkmə aksiyası keçirilib
27 sentyabr “Vətən Müharibəsi Şəhidlərinin Anım Günü” ilə əlaqədar Bakı Şəhər İcra Hakimiyyəti və Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin birgə təşkilatçılığı ilə Qaradağ rayonu ərazisində, Bakı-Ələt magistral avtomobil yolunun kənarındakı geniş sahədə ağacəkmə aksiyası keçirilib. Mövcud karantin rejiminin tələblərinə uyğun olaraq təşkil edilmiş aksiyada hər iki qurumun rəhbərləri, əməkdaşları və struktur bölmələrin işçiləri və Bakı Şəhər Yaşıllaşdırma Təsərrüfatı Birliyinin əməkdaşları ilə yanaşı Asan könüllüləri də iştirak ediblər.
Aksiya iştirakçıları tərəfindən ağac əkilən ərazi əvvəlcədən daşlardan, kollardan, tullantılardan, qurumuş ağac kötüklərindən təmizlənib, bura əkin üçün hazır vəziyytə gətirilib.
Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda canını qurban vermiş 27 sentyabr - Vətən müharibəsi şəhidlərinin anım gününə ehtiram əlaməti olaraq təşkil edilən bu aksiya zamanı Abşeronun iqliminə uyğun 3000-dən çox eldar şamı, kiparis və digər ağaclar əkildi. İcra Hakimiyyəti tərəfindən yeni əkilən ağaclara qulluq göstərilməsi üçün suvarma sisteminin quraşdırılması nəzərdə tutulub və əraziyə cavabdeh şəxslər müəyyən olunub.

В Баку прошла акция по посадке деревьев, посвященная 27 сентябрю - Дню Памяти
В связи с “Днем Памяти Шехидов Отечественной войны” 27 сентября, при совместной организации исполнительной власти города Баку и Государственного комитета по градостроительству и архитектуре, на территории Гарадагского района, на обширной территории вдоль магистрали Баку-Алят была проведена акция по посадке деревьев. В акции, организованной в соответствии с требованиями действующего карантинного режима, наряду с руководителями, сотрудниками и работниками структурных подразделений, а также сотрудниками объединения озеленения города Баку, приняли участие Волонтеры ASAN.
Территория, на которой были посажены деревья, была заранее очищена от камней, кустарников, отходов, засохших пней и приведена в состояние готовности к посадке.
В ходе акции, организованной в знак уважения ко Дню Памяти Шехидов Отечественной войны - 27 сентября, пожертвовавших жизнью во имя территориальной целостности Азербайджана, было посажено более 3000 сосен, кипарисов и других деревьев, соответствующих климату Абшерона. Для ухода за вновь посаженными деревьями Исполнительной Властью предусмотрена установка оросительной системы и определены ответственные лица.