Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsi Bakı şəhərinin Baş planının ilk layihəsinin Azərbaycan peşəkar dairələri ilə müzakirəsinə başlayıb
Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsi Bakı şəhərinin Baş planının ilk layihəsinin Azərbaycan peşəkar dairələri ilə müzakirəsinə başlayıb.
Bu məqsədlə təşkil olunmuş növbəti görüş Azərbaycan Memarlar İttifaqının üzvləri ilə keçirilib. Komitənin cəlb etdiyi beynəlxalq məsləhətçi şirkəti tərəfindən hazırlanmış Baş planın ilk layihəsi memarlara təqdim olundu, Bakınının gələcək inkişafına dair strateji məsələlər barədə ətraflı məlumat verildi. İttifaqı təmsil edən Azərbaycan ekspertləri görülmüş işləri yüksək qiymətləndirdi və təqdim olunmuş layihəyə dair təklifləri ilə bölüşdülər.

Государственный комитет по градостроительству и архитектуре начал обсуждение первичного проекта Генплана города Баку с профессиональными кругами Азербайджана
Государственный комитет по градостроительству и архитектуре начал обсуждение первичного проекта Генплана города Баку с профессиональными кругами Азербайджана.
Очередная организованная с этой целью встреча прошла с членами Союза архитекторов Азербайджана. Первичный проект генерального плана, подготовленный международной консалтинговой компанией, привлеченной Комитетом, был представлен архитекторам, и была предоставлена подробная информация по стратегическим вопросам будущего развития Баку. Азербайджанские эксперты, представляющие Союз, дали высокую оценку проделанной работе и поделились своими предложениями по проекту.