Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri Niderland Krallığının Azərbaycandakı səfirini qəbul edib
06 fevral 2020-ci il tarixində Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri Anar Quliyev Niderland Krallığının Azərbaycan Respublikasındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Onno Kerversi qəbul edib.
Görüşdə Azərbaycan Respublikasının və Niderland Krallığının aidiyyəti təşkilatları arasında şəhərsalmanın planlaşdırılması və şəhər infrastrukturunun təkmilləşdirilməsi sahəsində son illər ərzində formalaşmış əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi imkanları, bu sahədə birgə reallaşdırılla biləcək layihələr barədə ətraflı fikir mübadiləsi aparılmışdır.

Председатель Государственного комитета по градостроительству и архитектуре принял посла Королевства Нидерландов в Азербайджане
6 февраля 2020 года Председатель Государственного комитета по градостроительству и архитектуре Анар Гулиев принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Королевства Нидерландов в Азербайджанской Республике Онно Керверси.В ходе встречи состоялся обстоятельный обмен мнениями между соответствующими организациями Азербайджанской Республики и Королевства Нидерландов о возможностях развития сотрудничества в области городского планирования и улучшения городской инфраструктуры, совместных проектах, которые могут быть реализованы в этой области.