Komitə gənc mütəxəssislərlə müzakirədə iştirak edib
Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin Şəhərsalma və ərazilərin inkişafi şöbəsinin müdir müavini Şahnaz Bədəlova mayın 14-də “CareerLAB” layihəsi çərçivəsində təşkil olunan "Gənc memarlar üçün karyera planlaması: mövcud imkanlar və çətinliklər" mövzusunda panel müzakirələrdə “Ətraf mühitin yaxşılaşdırılmasında şəhərsalma siyasətinin əhəmiyyəti" mövzusu ilə çıxış edib.
Komitənin nümayəndəsi sürətli urbanizasiya proseslərindən bəhs edib, gənclərin bu sahədə fəaliyyətlərinin stimullaşdırılması və uğurlu karyera qurmalarında dəstək imkanlarından danışıb.
Qeyd edək ki, Gənclərin İnkişaf və Karyera Mərkəzi və Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatı İttifaqının tərəfdaşlığı ilə keçirilən tədbirdə məqsəd gənclərin təhsil aldıqları ixtisas barədə məlumatlılığının və motivasiyasının artırılması, karyera quruculuğunda onlara dəstək göstərilməsidir.

The Committee participated in the discussion with young specialists
At the panel discussion organized within the framework of "CareerLAB," Shahnaaz Badalova, the Deputy Head of the Department of Territorial Development and Urban Planning at the State Committee on Urban Planning and Architecture, presented a project on the importance of urban planning policy in improving the environment.
The Committee representative discussed the rapid processes of urbanization and the opportunities to stimulate youth activity in this field, as well as support for their successful career development.
The event, held in partnership with the Youth Development and Career Center and the Union of Student Youth of Azerbaijan, aims to increase awareness and motivation among young people in the field of architecture and urban planning, as well as to support their career growth.