• Komitə sədri Anar Quliyev Cəlilabad, Biləsuvar və Cəbrayıl rayonlarından olan vətəndaşlarla görüşü...
Komitə sədri Anar Quliyev Cəlilabad, Biləsuvar və Cəbrayıl rayonlarından olan vətəndaşlarla görüşüb
Rayonlar üzrə daxil olan müraciətlərin dinlənilməsi və aidiyyəti üzrə həllini təmin etmək məqsədilə Azərbaycan Respublikası Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri Anar Quliyev 14 sentyabr 2023-cü il tarixində Cəlilabad şəhərində vətəndaşları qəbul edib.
Qəbul zamanı vətəndaşların əsasən qeyri-yaşayış obyektlərinin layihələndirilməsi ilə bağlı suallarını cavablandırılıb, həmin obyektlərin tikintisinin planlı və şəhərsalma qanunvericiliyinin tələbləri çərçivəsində aparılmasının vacibliyi bildirilib.
Həmçinin görüş zamanı sakinlər tərəfindən qaldırılan digər müraciətlər də qeydə alınıb, həlli üçün zəruri tədbirlərin görülməsi ilə bağlı aidiyyəti üzrə tapşırıqlar verilib.

Chairman of the committee Anar Guliyev met with residents of Jalilabad, Bilasuvar and Jabrayil regions
On September 14, 2023, the Chairman of the State Committee of the Republic of Azerbaijan for Urban Planning and Architecture, Anar Guliyev, received residents of the city of Jalilabad in order to hear the appeals received by regions and ensure their resolution.
During the reception, answers were given to residents' questions on the design of mostly non-residential facilities, and the importance of building these facilities within the planned requirements of urban planning legislation was also noted.
Also, other appeals raised by the residents during the reception were recorded, and relevant tasks were given to take the necessary measures for their solution.