Komitə sədri Malayziyanın Mənzil təminatı və yerli hökumət naziri ilə görüşüb
Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri Anar Quliyev 21 noyabr 2024-cü il tarixində Malayziyanın Mənzil təminatı və yerli hökumət naziri Nqa Kor Minq ilə məhsuldar görüş keçirib.
Görüş zamanı şəhərsalma, infrastruktur və yerli idarəetmə sahələrində əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi üzrə fikir mübadiləsi aparılıb. Aparılacaq təcrübə mübadiləsi sayəsində bu sahələrdə daha effektiv iş və şəhərlərimizin davamlı inkişafı üçün birgə layihələr həyata keçirmək üçün imkanlar müzakirə edilib.
Anar Quliyev bu əməkdaşlığın Azərbaycanın və Malayziyanın urbanizasiya sahəsində daha böyük uğurlarına və hər ölkədə həyat keyfiyyətinin yüksəlməsinə müsbət təsir göstərəcəyini qeyd edib.

Chairman of the Committee met with Minister of Housing and Local Government of Malaysia
On November 21, 2024, Chairman of the State Committee on Urban Planning and Architecture, Anar Guliyev, held a productive meeting with Minister of Housing and Local Government of Malaysia, Nga Kor Ming.
During the meeting, discussions were held on developing cooperation in urban planning, infrastructure, and local governance. Opportunities for joint projects aimed at more effective work and the sustainable development of cities through experience exchange were explored.
Anar Guliyev emphasized that this collaboration would positively contribute to greater achievements in urbanization for both Azerbaijan and Malaysia and improve the quality of life in each country.