Komitə sədri Malayziyanın Mənzil təminatı və yerli hökumət naziri ilə görüşüb
Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri Anar Quliyev 21 noyabr 2024-cü il tarixində Malayziyanın Mənzil təminatı və yerli hökumət naziri Nqa Kor Minq ilə məhsuldar görüş keçirib.
Görüş zamanı şəhərsalma, infrastruktur və yerli idarəetmə sahələrində əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi üzrə fikir mübadiləsi aparılıb. Aparılacaq təcrübə mübadiləsi sayəsində bu sahələrdə daha effektiv iş və şəhərlərimizin davamlı inkişafı üçün birgə layihələr həyata keçirmək üçün imkanlar müzakirə edilib.
Anar Quliyev bu əməkdaşlığın Azərbaycanın və Malayziyanın urbanizasiya sahəsində daha böyük uğurlarına və hər ölkədə həyat keyfiyyətinin yüksəlməsinə müsbət təsir göstərəcəyini qeyd edib.

Председатель Комитета встретился с министром жилищного обеспечения и местного самоуправления Малайзии
21 ноября 2024 года председатель Государственного Комитета по Градостроительству и Архитектуре Анар Гулиев провёл продуктивную встречу с министром жилищного обеспечения и местного самоуправления Малайзии Нга Кор Мином.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями по развитию сотрудничества в области градостроительства, инфраструктуры и местного управления. Были обсуждены возможности реализации совместных проектов для обеспечения более эффективной работы и устойчивого развития городов через обмен опытом.
Анар Гулиев отметил, что данное сотрудничество будет способствовать более значительным успехам Азербайджана и Малайзии в сфере урбанизации и окажет положительное влияние на повышение качества жизни в обеих странах.