“UrbanVisions” Beynəlxalq Gənclər Forumu başlayıb: Şəhərsalma və memarlıq sahələrində gənc mütəxəssislər təcrübə mübadiləsi aparır
Bu gün Bakıda müxtəlif ölkələrdən olan gənc mütəxəssisləri bir araya gətirən “UrbanVisions” Beynəlxalq Gənclər Forumu işinə başlayıb. Forum iştirakçılara şəhərsalma sahəsində bilik və bacarıqlarını nümayiş etdirmək, eləcə də həmkarları ilə təcrübə mübadiləsi aparmaq üçün unikal imkan yaradır.
Forumun proqramı şəhərsalma, memarlıq və inşaat sahələrində tətbiq olunan innovativ yanaşmalara həsr olunmuş panel müzakirələri, həmçinin iştirakçılar üçün nəzərdə tutulan praktiki təlimləri əhatə edir.
Bundan əlavə, qarşıdakı günlərdə iştirakçılar Bakı şəhərinin Baş Planı əsasında planlaşdırılan ərazi üzrə komanda şəklində layihələr təqdim edəcək və bu layihələrin müsabiqəsi keçiriləcək. Bu, gənc mütəxəssislərə şəhər mühitinin inkişafına öz töhfələrini vermək üçün bir fürsətdir.
Qeyd edək ki, forum Gənclər və İdman Nazirliyinin dəstəyi və Gənclər Təşkilatları Milli Şurasının təşkilatçılığı ilə keçirilir və dekabrın 8-dək davam edəcək.

Международный молодежный форум «UrbanVisions» стартовал: Молодые специалисты в области градостроительства и архитектуры обмениваются опытом
Сегодня в Баку начал свою работу Международный молодежный форум «UrbanVisions», который объединяет молодых специалистов из разных стран. Форум предоставляет участникам уникальную возможность продемонстрировать свои знания и навыки в области градостроительства, а также обменяться опытом с коллегами.
Программа форума включает панельные дискуссии, посвященные инновационным подходам в градостроительстве, архитектуре и строительстве, а также практические тренинги, предусмотренные для участников.
В ближайшие дни участники также будут работать в командах над проектами, разработанными на основе Генерального плана города Баку для определенных территорий. Эти проекты будут представлены на конкурс. Это отличная возможность для молодых специалистов внести свой вклад в развитие городской среды.
Отметим, что форум проводится при поддержке Министерство молодежи и спорта и организован Национальный совет молодежных организаций. Мероприятие продлится до 8 декабря.