Komitə sədri Anar Quliyevin Nayrobi şəhərindəki növbəti görüşü Çin Xalq Respublikasının Mənzil və şəhər-kənd inkişafı nazirinin müavini cənab Jianquo Donq ilə baş tutub
Dayanıqlı şəhərsalma, “ağıllı” şəhər konsepsiyaları və ekoloji cəhətdən təmiz şəhərlərə dair əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib.
Görüş zamanı həmçinin Azərbaycan Respublikası Prezidenti İlham Əliyevin Çinə son rəsmi səfərinin ikitərəfli münasibətlərin möhkəmlənməsi, davamlı şəhər inkişafı sahəsində sıx əməkdaşlıq və təcrübə mübadiləsi üçün yeni imkanların yaradılmasına verdiyi töhfə xüsusi vurğulanıb.
Eyni zamanda Komitə sədri çinli həmkarlarını bu ilin oktyabrında keçiriləcək 3-cü Azərbaycan Milli Şəhərsalma Forumu (NUFA3) və 2026-cı ildə baş tutacaq Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 13-cü sessiyasında (WUF13) fəal iştiraka dəvət edib.

The next meeting of the Chairman of the Committee, Anar Guliyev, in Nairobi was held with H.E. Mr. Jianguo Dong, Vice Minister of Housing and Urban-Rural Development of the People’s Republic of China
Opportunities for cooperation in the fields of sustainable urban planning, smart city systems, and environmentally friendly cities were discussed.
During the meeting, the contribution of the recent official visit of the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev, to China to strengthening bilateral relations, opening up new opportunities for close cooperation and exchange of experience in the field of sustainable urban development was also emphasized.
At the same time, the Chairman of the Committee invited his Chinese colleagues to actively participate in the 3rd Azerbaijan National Urban Forum (NUFA3) to be held in October this year and the 13th session of the World Urban Forum (WUF13) to be held in 2026.