Anar Adil oğlu Quliyev
Təhsili: 1999-cu ildə Azərbaycan Respublikasının Milli Aviasiya Akademiyasının İqtisadiyyat fakültəsini İstehsalat və xidmət sahələrinin iqtisadiyyatı və idarə edilməsi ixtisası üzrə bitirmişdir, mühəndis-iqtisadçıdır.
1999-cu ildə əmək fəaliyyətinə Azərbaycan Respublikasının Dövlət Əmlak Komitəsində mütəxəssis kimi başlamış, 2000-2001-ci illərdə Azərbaycan Respublikasının Dövlət Əmlakı Nazirliyində mütəxəssis, aparıcı mütəxəssis, 2001-2005-ci illərdə Azərbaycan Respublikasının İqtisadi İnkişaf Nazirliyində baş mütəxəssis, böyük məsləhətçi, 2005-2009-cu illərdə Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunda investisiyaların təşviqi üzrə direktor vəzifələrində çalışmışdır.
2009-2016-cı illərdə Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabineti yanında “İçərişəhər” Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruğu İdarəsində şöbə müdirinin müavini, şöbə müdiri,
2016-2018-ci illərdə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Mənzil İnşaatı Dövlət Agentliyində direktorun müşaviri, aparatın rəhbəri vəzifələrində işləmişdir.
2018-2019-cu il illərdə Azərbaycan Respublikasının Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin aparatının rəhbəri vəzifəsində çalışıb.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 19 iyun 2019-cu il tarixli Sərəncamı ilə Anar Adil oğlu Quliyev Azərbaycan Respublikası Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsi sədrinin birinci müavini vəzifəsinə təyin edilib.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 8 yanvar 2020-ci il tarixli Sərəncamı ilə Anar Adil oğlu Quliyev Azərbaycan Respublikası Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri təyin edilib.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 16 may 2014-cü il tarxili Sərəncamı ilə Anar Quliyev “Dövlət qulluğunda fərqlənməyə görə” medal ilə təltif edilmişdir. Dövlət qulluğunun müşaviridir.

Anar Adil oglu Guliyev
Education: Graduated from the Faculty of Economics of the Azerbaijan Aviation Academy in 1999 as an engineer-economist with major in Economics and Management of Manufacturing and Service Sectors.
He started his career as a specialist at the State Committee on Property of the Republic of Azerbaijan in 1999 and served as a Specialist and Senior Specialist at the Ministry of the State Property of the Republic of Azerbaijan in 2000-2001. Held the positions of the Chief Specialist and Senior Consultant at the Ministry of Economic Development of the Republic of Azerbaijan in 2001-2005. Directed investment promotion activity of the Azerbaijan Investment and Export Promotion Foundation in 2005-2009.
Served as Deputy Chief of Department in 2009-2016 and later as Chief of Department at the "Icherisheher" State Historical-Architectural Reserve under the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan. Held the post of Advisor to the Director and Chief of Staff at the State Housing Development Agency under the President of the Republic of Azerbaijan in 2016-2018.
In 2018-2019, has worked as Chief of Staff of the State Committee of Urban Planning and Architecture of the Republic of Azerbaijan.
By the Order of the President of the Republic of Azerbaijan of 19 June 2019, Anar Adil oglu Guliyev was appointed First Deputy-Chairman of the State Committee of Urban Planning and Architecture of the Republic of Azerbaijan.
By the Order of the President of the Republic of Azerbaijan of 8 January 2020, Anar Adil oglu Guliyev was appointed Chairman of the State Committee of Urban Planning and Architecture of the Republic of Azerbaijan.
By the Order of the President of the Republic of Azerbaijan of 16 May 2014, Anar Guliyev was awarded the “Distinguished Public Service” Medal. He is Public Services Advisor.