Anar Adil oğlu Quliyev
Təhsili: 1999-cu ildə Azərbaycan Respublikasının Milli Aviasiya Akademiyasının İqtisadiyyat fakültəsini İstehsalat və xidmət sahələrinin iqtisadiyyatı və idarə edilməsi ixtisası üzrə bitirmişdir, mühəndis-iqtisadçıdır.
1999-cu ildə əmək fəaliyyətinə Azərbaycan Respublikasının Dövlət Əmlak Komitəsində mütəxəssis kimi başlamış, 2000-2001-ci illərdə Azərbaycan Respublikasının Dövlət Əmlakı Nazirliyində mütəxəssis, aparıcı mütəxəssis, 2001-2005-ci illərdə Azərbaycan Respublikasının İqtisadi İnkişaf Nazirliyində baş mütəxəssis, böyük məsləhətçi, 2005-2009-cu illərdə Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunda investisiyaların təşviqi üzrə direktor vəzifələrində çalışmışdır.
2009-2016-cı illərdə Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabineti yanında “İçərişəhər” Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruğu İdarəsində şöbə müdirinin müavini, şöbə müdiri,
2016-2018-ci illərdə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Mənzil İnşaatı Dövlət Agentliyində direktorun müşaviri, aparatın rəhbəri vəzifələrində işləmişdir.
2018-2019-cu il illərdə Azərbaycan Respublikasının Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin aparatının rəhbəri vəzifəsində çalışıb.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 19 iyun 2019-cu il tarixli Sərəncamı ilə Anar Adil oğlu Quliyev Azərbaycan Respublikası Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsi sədrinin birinci müavini vəzifəsinə təyin edilib.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 8 yanvar 2020-ci il tarixli Sərəncamı ilə Anar Adil oğlu Quliyev Azərbaycan Respublikası Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri təyin edilib.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 16 may 2014-cü il tarxili Sərəncamı ilə Anar Quliyev “Dövlət qulluğunda fərqlənməyə görə” medal ilə təltif edilmişdir. Dövlət qulluğunun müşaviridir.

Анар Адиль оглы Гулиев
Образование: в 1999 году окончил экономический факультет Национальной авиационной академии Азербайджанской Республики по специальности «Экономика и управление производством и обслуживанием», инженер-экономист.
Трудовая деятельность:
Трудовую деятельность начал в 1999 году специалистом в Государственном комитете имущества Азербайджанской Республики.
2000 - 2001 годы -  специалист, ведущий специалист Министерства государственного имущества Азербайджанской Республики.
2001- 2005 годы - главный специалист, старший консультант Министерства экономического развития Азербайджанской Республики.
2005 - 2009 годы - директор Фонда Поощрения Экспорта и Инвестиций в Азербайджане.
2009 - 2016 годы - заместитель начальника управления Государственного историко-архитектурного заповедника Ичери-шехер при Кабинете Министров Азербайджанской Республики.
2016–2018 годы - советник директора, руководитель аппарата Государственного агентства жилищного строительства при Президенте Азербайджанской Республики.
2018-2019 годы - руководитель аппарата Государственного комитета градостроительства и архитектуры Азербайджанской Республики.
Распоряжением Президента Азербайджанской Республики от 19 июня 2019 года Анар Гулиев назначен первым заместителем председателя Государственного комитета градостроительства и архитектуры Азербайджанской Республики.
Распоряжением Президента Азербайджанской Республики от 8 января 2020 года Анар Гулиев назначен Председателем Государственного комитета градостроительства и архитектуры Азербайджанской Республики.
Распоряжением Президента Азербайджанской Республики от 16 мая 2014 года Анар Гулиев был награжден медалью «За отличие в государственной службе», является советником государственной службы.