Anar Quliyev Yüksək Səviyyəli Siyasi Forum çərçivəsində Slovakiya Respublikasının Baş nazirinin müavini və Ətraf mühit naziri Tomaş Taraba ilə görüş keçirib
Görüşdə Anar Quliyev COP29 çərçivəsində keçirilən Şəhərsalma Günündə göstərdiyi fəallıq və verdiyi dəyərli töhfəyə görə cənab Tarabaya təşəkkürünü bildirib.
Slovakiyanın Azərbaycanın bərpa işlərində, o cümlədən Ağdam rayonunun Qərvənd kəndində həyata keçirilən “ağıllı” kənd layihəsində iştirakı müzakirə edilib, həmçinin mənzil və tikinti sektorları üzrə fikir mübadiləsi aparılıb.
Sonda Komitə sədri Slovakiyalı həmkarlarını 2026-cı ilin may ayında Bakıda keçiriləcək WUF13 və 2025-ci ilin oktyabrında Şuşada baş tutacaq 3-cü Azərbaycan Milli Şəhərsalma Forumuna dəvət edib.

• Anar Guliyev had a meeting with Mr. Tomáš Taraba, Deputy Prime Minister and Minister of Environmen...
Anar Guliyev had a meeting with Mr. Tomáš Taraba, Deputy Prime Minister and Minister of Environment of the Slovak Republic, within the framework of the High-Level Political Forum
At the meeting, Anar Guliyev expressed our gratitude to Mr. Taraba for his active role and valuable contributions during Urbanization Day at COP29.
Discussed Slovakia’s engagement in reconstruction projects in Azerbaijan, including the smartvillage in Garvand (Aghdam), and exchanged views on housing & construction sectors.
Committee Chairman warmly invited Slovakian colleagues to join WUF13 in Baku (May 2026), as well as the 3rd Azerbaijan National Urban Forum in Shusha in October 2025.