Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsi yanında İctimai Şuraya seçkilər keçiriləcək
Azərbaycan Respublikasının Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsi yanında İctimai Şuraya namizədlərin qeydə alınması prosesi başa çatıb və 9 avqust tarixində Şuranın fəaliyyətinin təmin edilməsi ilə əlaqədar yaradılmış Seçki Komissiyasının iclası baş tutub. İclasda İctimai Şura üzvlüyünə namizədlərin irəli sürülməsi prosesi zamanı təqdim olunan sənədlər qiymətləndirilib və qanunvericilikdə nəzərdə tutulmuş tələblərə uyğun olan 18 namizəd qeydiyyata alınıb. Seçki Komissiyası tərəfindən İctimai Şura üzvlərinin say həddi 11 nəfər müəyyən edildiyindən, irəli sürülmüş namizədlər içərisindən üzvlük hüququ qazanacaq şəxslərin təyin edilməsi məqsədi ilə 11 sentyabr 2021-ci il tarixində Komitənin inzibati binasında (AZ 1014, Bakı, Füzuli küçəsi, 65) gizli səsvermə yolu ilə seçkilərin keçirilməsi nəzərdə tutulur.
Bildirək ki, seçkilərdə yalnız vətəndaş cəmiyyəti institutlarının nümayəndələri iştirak edə bilər. Təmsilçilərin qeydiyyatı 11 avqust 2021-ci il tarixindən başlayaraq 1 sentyabr 2021-ci il tarixinədək davam edəcək. Seçkilərdə təmsilçilərinin iştirak etməsini istəyən vətəndaş cəmiyyəti institutları həmin şəxslər barədə aşağıdakı sənədləri təqdim etməklə müraciət edə bilərlər:
- Səsvermədə iştirak edəcək nümayəndənin şəxsiyyət vəsiqəsinin surəti;
- Vətəndaş cəmiyyəti institutunu təmsil etdiyini təsdiq edən sənədin surəti;
- Təmsil etdiyi vətəndaş cəmiyyəti institutunun dövlət qeydiyyatı ilə bağlı sənədin surəti;
- Səsvermədə iştirak edəcək nümayəndənin əlaqə vasitəsi.
İştirak etmək istəyən şəxslərin məlumatları təşkilatlar tərəfindən iş günləri saat 10:00-dan 17:00-dək Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinə (Seçki Komissiyasına) şəxsən və ya ictimaishura@arxkom.gov.az elektron ünvan vasitəsilə onlayn formada təqdim edilə bilər.

• There will be held Elections to the Public Council under the State Committee for Urban Planning an...
There will be held Elections to the Public Council under the State Committee for Urban Planning and Architecture
The process of registration of candidates for the elections to the Public Council under the State Committee for Urban Planning and Architecture of the Republic of Azerbaijan completed, and on August 9, the meeting of the Election Commission established to ensure the activities of the Council took place. In the meeting the documents submitted during the nomination process of the candidates for the elections to the Public Council were evaluated and 18 candidates who meet the requirements of the legislation were elected. Since the number of members of the Public Council was set as 11 persons by the Election Commission, it is planned to conduct elections by secret voting on September 11, 2021, in the administrative building of the Committee (AZ 1014, Baku, Fuzuli Street, 65) with the purpose to determine the members of the Committee among the nominated candidates.
It should be noted that only the representatives of civil society organizations can participate at the elections. Registration of the representatives will start on August 11, 2021 and will last until September 1, 2021. The civil society organizations intending to participate at the elections can apply by submitting the following documents of their representatives:
•  A copy of the ID card of the representative who will take part in the voting;
•  A copy of the document confirming the representation of the civil society organization;
•  A copy of the document related to the state registration of the civil society organization he / she represents;
•  The contact information of the representative who will take part in the voting.
The information about the persons wishing to participate can be submitted to the State Committee for Urban Planning and Architecture (Election Commission) by the organizations in person or online at ictimaishura@arxkom.gov.az on working days from 10:00 to 17:00.