Azərbaycan Respublikasının Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsi dövlət büdcəsində nəzərdə tutulmuş vəsait hesabına “Dövlət satınalmaları haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun şərtləri əsasında “Şəhərsalma və tikinti fəaliyyətinin vahid informasiya təminatı sisteminin yaradılması” işlərinin satın alınması üzrə aşağıdakı lotlardan ibarət açıq tender keçirir:
Lot 1. “Şəhərsalma və tikinti fəaliyyətinin vahid elektron məlumat sisteminin yaradılması”;
Lot 2. “Şəhərsalma və tikinti fəaliyyətinin idarədaxili informasiya sistemlərinin yaradılması”
Hər iki lot üzrə tələb olunan işlər müəyyən olunmuş qrafik əsasında 6 ay ərzində hazırlanaraq Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinə təqdim edilməlidir.
Görüləcək işlərin tərkibi və həcmi haqqında ətraflı məlumat tenderin əsas şərtlər toplusunda verilmişdir.
Tenderdə iştirak etmək istəyənlər Azərbaycan dilində tərtib olunmuş açıq tenderin əsas şərtlər toplusunu bir lot üçün 500 (beş yüz) AZN məbləğində iştirak haqqını aşağıda qeyd olunmuş hesaba ödədikdən sonra dövlət satınalmalarının vahid internet portalı (PORTAL) vasitəsilə əldə edə bilərlər.
Təsnifat kodu: 142340
Müqaviləni yerinə yetirmək üçün iddiaçının texniki və maliyyə imkanlarının, işçi qüvvəsi və onların peşəkarlığının, idarəetmə səriştəsinin, satınalma müqaviləsini bağlamaq səlahiyyətinin olması, vergi və digər icbari ödənişlərə dair yerinə yetirilməsi vaxtı keçmiş öhdəliklərin olmaması, müflis elan olunmaması, əmlakı üzərində həbs qoyulmaması, ödənişə yönəlmiş girovun olmaması, məhkəmənin qərarı ilə kommersiya fəaliyyəti dayandırılmış şəxs olmaması tələb olunur.
Lot 1 üzrə: Müvafiq sahədə beş ildən artıq iş təcrübəsinin, ölkədaxili kadastr informasiya sistemlərinin yaradılması və tətbiq edilməsi və WEB üzərindən Korporativ Coğrafi Məlumat Sistemlərinin hazırlanması sahəsində iş təcrübəsinin və son beş ildə azı bir analoji işi yerinə yetirmiş olmasına üstünlük verilir.
Lot 2 üzrə: Müvafiq sahədə iki ildən artıq iş təcrübəsinin, maliyyə hesabatı və təchizat, insan resurslarının idarə edilməsi, elektron arxiv və elektron sənəd dövriyyəsi modullarının tətbiqi sahəsində iş təcrübəsinin və son iki ildə azı bir analoji işi yerinə yetirmiş olmasına üstünlük verilir.
Tenderdə iddiaçı kimi iştirak etmək istəyənlər 23 sentyabr 2019-cu il tarixində yerli vaxtla saat 18:00-dək aşağıda qeyd edilmiş sənədləri PORTAL vasitəsilə və kağız daşıyıcıda Komitəyə təqdim etməlidirlər:
2. iştirak haqqının ödənilməsini təsdiq edən bank sənədi (əsli);
4. iştirakçının son bir ildəki maliyyə vəziyyəti barədə bank tərəfindən verilmiş arayış;
5. iştirakçının son bir ildəki fəaliyyəti haqqında vergi orqanları tərəfindən təsdiq olunmuş maliyyə hesabatının surəti;
6. iştirakçının vergilərə və digər icbari ödənişlərə dair yerinə yetirilməsi vaxtı keçmiş öhdəliklərinin olmamasına dair müvafiq rayon vergilər idarəsi tərəfindən verilmiş arayış;
7. müflis elan olunmaması, əmlakı üzərində həbs qoyulmaması, ödənişə yönəlmiş girovun olmaması, məhkəmənin qərarı ilə kommersiya fəaliyyəti dayandırılmış şəxs olmaması barədə arayış.
İddiaçılar 03 oktyabr 2019-cu il tarixində yerli vaxtla saat 18:00-dək:
2. tender təklifi qiymətinin 1 %-i həcmində bank təminatını (qüvvədə olma müddəti tender təklifinin qüvvədə olma müddətindən azı 30 bank günü çox olmalıdır)  PORTAL vasitəsilə,  eyni zamanda əsli və surəti olmaqla imzalanmış və möhürlənmiş ikiqat zərfdə Bakı şəhəri, Füzuli küçəsi, 65 ünvanında yerləşən Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinə təqdim etməlidirlər.
İddiaçılar bu tenderin əsas şərtlər toplusunda göstərilmiş keyfiyyət və qiymət seçim üsuluna (KQS) əsasən seçiləcəkdir. İddiaçıların təklifinin qiymətləndirilməsi zamanı satınalan təşkilat yerli mallar (işlər və xidmətlər) üzrə tender təkliflərinin xeyrinə xaricdən idxal olunan eyni malların (işlərin və xidmətlərin) təklif edilən qiymətinin 20 faizi həcmində güzəştli düzəliş tətbiq edəcəkdir.
İddiaçıların tender təklifləri olan zərflərin açılışı 04 oktyabr 2019-cu il tarixində yerli vaxtla saat 16:00-da Bakı şəhəri, Füzuli küçəsi, 65 ünvanında, Komitənin iclas zalında Tender komissiyasının iclasında PORTAL üzərindən keçiriləcəkdir.

The State Committee on Urban Planning and Architecture of the Republic of Azerbaijan announces an open tender for procurement of works on “Unified Information Software System for Urban Planning and Construction Activities” based on the provisions of the Law of the Republic of Azerbaijan “On Public Procurement” at the expense of the state budget:
Lot 1. “Creation of a unified electronic information system of urban planning and construction activities”;
Lot 2. “Creation of internal information systems for urban planning and construction activities”
The required works for both lots should be prepared within 6 months on the established schedule and submitted to the State Committee on Urban Planning and Architecture.
Detailed information on the composition and scope of works is given in the General Conditions of Tender.
Those who wish to participate in the tender can get the basic set of the tender conditions in the Azerbaijani language through the unified public procurement internet portal (PORTAL) after paying the participation fee of AZN 500 (five hundred) to the following account.
TIN: 1400032621
Account No. AZ73CTRE00000000000002278501
Bank details:
Name: State Treasury Agency
Code: 210005
TIN: 1401555071
Correspondent Account No. AZ41NABZ01360100000000003944
S.W.I.F.T. BIC. CTREAZ22
Classification code: 142340
Level code: 7
The participation fee is non-refundable under any circumstances.
The bidder shall have technical and financial capabilities, workforce and professionalism, managerial competence to perform the procurement contract and signatory authority for the contract, shall not have overdue tax and other outstanding obligations, bankruptcy note, foreclosed property, collateral for paying outstanding obligations, court decision to suspend business activity.
For Lot 1: Five years of experience in relevant field, experience in designing and implementing cadastral information systems in the country and developing corporate geographical information systems over the web and at least five years of similar work experience are an advantage.
For Lot 2: Minimum 2 years of experience in relevant field, experience in financial reporting and procurement, human resources management, application of electronic archives and electronic document management modules, and at least one similar work experience in the last two years are an advantage.
Bidders should submit the following documents to the Committee through PORTAL and on paper format not later than 18:00 local time on September 23, 2019:
1. Application for participation in the tender;
2. Bank document confirming payment of participation fee (original);
3. Full name of the bidder, legal status, country of registration and bank details;
4. Bank certificate regarding the financial situation of the bidder for the last year;
5. Copy of financial statements of the bidder for the last year approved by tax authorities;
6. Certificate from the relevant regional tax office that the bidder has no overdue taxes and other mandatory payments;
7. Lack of notice of bankruptcy, foreclosure, collateral for paying outstanding obligations, court decision on suspended business activity.
The bidder will provide the following untill Monday, October 03, 2019, 18:00 local time:
1. Tender proposal with technical specifications and financial conditions (validity period should be at least 30 banking days after the envelope is opened);
2. Bank guarantee in the amount of 1% of the bid price (validity period should be at least 30 bank days longer than the bid validity period) shall be provided through PORTAL, as well as its signed original and copy in sealed double envelope, to the State Committee on Urban Planning and Architecture on the address Baku, Fuzuli Str., 65
The Bidder shall take into account in the bid all taxes and other duties (including VAT) applicable to the procurement contract.
Bidders will be selected based on the Quality and Cost Selection (QCS) method set forth in the general tender conditions. During evaluating bids, the Procuring Entity will apply a 20 per cent discount in favor of the domestic goods (works and services) vs. same imported goods (works and services).
Envelopes opening will take place on October 4, 2019 at 16:00 local time at 65 Fuzuli Street, Baku, at the Committee's meeting room through PORTAL.