Azərbaycan Respublikasının Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsi dövlət büdcəsində nəzərdə tutulmuş vəsait hesabına “Dövlət satınalmaları haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun şərtləri əsasında “Şəhərsalma və tikinti fəaliyyətinin vahid informasiya təminatı sisteminin yaradılması” işlərinin satın alınması üzrə aşağıdakı lotlardan ibarət açıq tender keçirir:
Lot 1. “Şəhərsalma və tikinti fəaliyyətinin vahid elektron məlumat sisteminin yaradılması”;
Lot 2. “Şəhərsalma və tikinti fəaliyyətinin idarədaxili informasiya sistemlərinin yaradılması”
Hər iki lot üzrə tələb olunan işlər müəyyən olunmuş qrafik əsasında 6 ay ərzində hazırlanaraq Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinə təqdim edilməlidir.
Görüləcək işlərin tərkibi və həcmi haqqında ətraflı məlumat tenderin əsas şərtlər toplusunda verilmişdir.
Tenderdə iştirak etmək istəyənlər Azərbaycan dilində tərtib olunmuş açıq tenderin əsas şərtlər toplusunu bir lot üçün 500 (beş yüz) AZN məbləğində iştirak haqqını aşağıda qeyd olunmuş hesaba ödədikdən sonra dövlət satınalmalarının vahid internet portalı (PORTAL) vasitəsilə əldə edə bilərlər.
Təsnifat kodu: 142340
Müqaviləni yerinə yetirmək üçün iddiaçının texniki və maliyyə imkanlarının, işçi qüvvəsi və onların peşəkarlığının, idarəetmə səriştəsinin, satınalma müqaviləsini bağlamaq səlahiyyətinin olması, vergi və digər icbari ödənişlərə dair yerinə yetirilməsi vaxtı keçmiş öhdəliklərin olmaması, müflis elan olunmaması, əmlakı üzərində həbs qoyulmaması, ödənişə yönəlmiş girovun olmaması, məhkəmənin qərarı ilə kommersiya fəaliyyəti dayandırılmış şəxs olmaması tələb olunur.
Lot 1 üzrə: Müvafiq sahədə beş ildən artıq iş təcrübəsinin, ölkədaxili kadastr informasiya sistemlərinin yaradılması və tətbiq edilməsi və WEB üzərindən Korporativ Coğrafi Məlumat Sistemlərinin hazırlanması sahəsində iş təcrübəsinin və son beş ildə azı bir analoji işi yerinə yetirmiş olmasına üstünlük verilir.
Lot 2 üzrə: Müvafiq sahədə iki ildən artıq iş təcrübəsinin, maliyyə hesabatı və təchizat, insan resurslarının idarə edilməsi, elektron arxiv və elektron sənəd dövriyyəsi modullarının tətbiqi sahəsində iş təcrübəsinin və son iki ildə azı bir analoji işi yerinə yetirmiş olmasına üstünlük verilir.
Tenderdə iddiaçı kimi iştirak etmək istəyənlər 23 sentyabr 2019-cu il tarixində yerli vaxtla saat 18:00-dək aşağıda qeyd edilmiş sənədləri PORTAL vasitəsilə və kağız daşıyıcıda Komitəyə təqdim etməlidirlər:
2. iştirak haqqının ödənilməsini təsdiq edən bank sənədi (əsli);
4. iştirakçının son bir ildəki maliyyə vəziyyəti barədə bank tərəfindən verilmiş arayış;
5. iştirakçının son bir ildəki fəaliyyəti haqqında vergi orqanları tərəfindən təsdiq olunmuş maliyyə hesabatının surəti;
6. iştirakçının vergilərə və digər icbari ödənişlərə dair yerinə yetirilməsi vaxtı keçmiş öhdəliklərinin olmamasına dair müvafiq rayon vergilər idarəsi tərəfindən verilmiş arayış;
7. müflis elan olunmaması, əmlakı üzərində həbs qoyulmaması, ödənişə yönəlmiş girovun olmaması, məhkəmənin qərarı ilə kommersiya fəaliyyəti dayandırılmış şəxs olmaması barədə arayış.
İddiaçılar 03 oktyabr 2019-cu il tarixində yerli vaxtla saat 18:00-dək:
2. tender təklifi qiymətinin 1 %-i həcmində bank təminatını (qüvvədə olma müddəti tender təklifinin qüvvədə olma müddətindən azı 30 bank günü çox olmalıdır)  PORTAL vasitəsilə,  eyni zamanda əsli və surəti olmaqla imzalanmış və möhürlənmiş ikiqat zərfdə Bakı şəhəri, Füzuli küçəsi, 65 ünvanında yerləşən Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinə təqdim etməlidirlər.
İddiaçılar bu tenderin əsas şərtlər toplusunda göstərilmiş keyfiyyət və qiymət seçim üsuluna (KQS) əsasən seçiləcəkdir. İddiaçıların təklifinin qiymətləndirilməsi zamanı satınalan təşkilat yerli mallar (işlər və xidmətlər) üzrə tender təkliflərinin xeyrinə xaricdən idxal olunan eyni malların (işlərin və xidmətlərin) təklif edilən qiymətinin 20 faizi həcmində güzəştli düzəliş tətbiq edəcəkdir.
İddiaçıların tender təklifləri olan zərflərin açılışı 04 oktyabr 2019-cu il tarixində yerli vaxtla saat 16:00-da Bakı şəhəri, Füzuli küçəsi, 65 ünvanında, Komitənin iclas zalında Tender komissiyasının iclasında PORTAL üzərindən keçiriləcəkdir.

Государственный комитет Азербайджанской Республики по градостроительству и архитектуре проводит открытый тендер на закупку работ по составлению генеральных планов городов Геранбой, Кедабек и Астара в составе следующих лотов в соответствии с Законом Азербайджанской Республики «О государственных закупках» за счет средств, предусмотренных в государственном бюджете:
Лот 1. «Составление генерального плана Геранбоя»;
Лот 2. «Составление генерального плана Гедабека»;
Лот 3. «Составление генерального плана Астары».
Генеральные планы должны быть подготовлены ​​в течение 24 месяцев согласно установленному графику и представлены ​​на утверждение в Кабинет министров Азербайджанской Республики с учетом заключения Государственного комитета по градостроительству и архитектуре.
Подробная информация о составе и объеме выполняемой работы приведена в Спецификации проекта.
Желающие принять участие в тендере могут получить Основные условия открытого тендера на азербайджанском языке от контактного лица по указанному в этом объявлении адресу после представления заявки на участие в тендере и оплаты взноса за участие в размере 200 (двести) АЗН за один лот на нижеследующий счет Комитета:
Оплаченный взнос за участие не возвращается. В платежном документе должно указываться цели финансирования.
Требуется наличие технических возможностей, профессиональных работников, управленческой компетентности, опыта в сфере разработки генерального плана и общего планирования, и полномочий для заключения договоров о закупках, отсутствие неоплаченных налогов и других обязательных платежей, по крайней мере, за последние десять лет.
Участники торгов должны представить следующие документы в Комитет до 16:00 по местному времени 29 июля 2019 года:
- заявка на участие в тендере;
- банковский документ, подтверждающий уплату взноса (оригинал);
- полное имя заявителя, юридический статус, страна регистрации и реквизиты;
- справка банка о финансовом положении заявителя за последний год;
- копия финансового отчета о деятельности заявителя за последний год, утвержденная налоговыми органами;
- справки, выданные соответствующими налоговыми органами и Государственным фондом социальной защиты об отсутствии у заявителя просроченных обязательств по налогам и другим обязательным платежам;
- справка об отсутствии банкротства, арестованного имущества, залога к оплате, решения суда о прекращении коммерческой деятельности;
- документ, содержащий сведения о средней численности работников согласно данным трудовых договоров в Электронной информационной системе Министерства труда и социальной защиты Азербайджанской Республики и среднегодовом доходе субъекта предпринимательства;
- Копия соответствующей лицензии на осуществление определенных видов предпринимательской деятельности или определенных действий.
- Участники торгов должны предоставить тендерное предложение и банковскую гарантию в размере 1 (одного) процента от цены тендерного предложения в подписанном, запечатанном двойном конверте до 18:00 по местному времени 6 августа 2019 года в Государственный комитет по архитектуре и градостроительству по адресу: улица Физули, 65, Баку.
Заявитель должен учесть все виды налогов (включая НДС), которые будут применяться в связи с договором о закупках.
Срок действия заявки по техническим и финансовым предложениям заявителя должен составлять не менее 30 банковских дней после вскрытия конверта, а срок действия гарантии банка в размере 1% от цены заявки должен составлять не менее 30 банковских дней с даты заявки.
Документы должны быть составлены на азербайджанском языке, в двух экземплярах (оригинал и копия).
Заявители будут отбираться на основе метода отбора по качеству и стоимости (ОКС), указанного в Основных условиях тендера. При оценке предложений Закупающая организация будет применять 20-процентную скидку в пользу местных участников торгов (товаров, работ и услуг) по сравнению с предложениями иностранных участников торгов (для импортируемых товаров, работ и услуг).
Тендерные конверты, представленные после указанного срока, будут возвращены без вскрытия.
Вскрытие конвертов состоится 7 августа 2019 года в 16:00 по местному времени в Государственном комитете Азербайджанской Республики по градостроительству и архитектуре, расположенном по адресу: Баку, улица Физули, 65, 3 этаж.