İnşaatçılar Günü ilə əlaqədar Komitə sədrinin təbriki
Artıq 15 ildir ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev tərəfindən ölkəmizin inkişafındakı xidmətləriniz və əvəzsiz rolunuz nəzərə alınaraq 10 aprel – İnşaatçılar Günü peşə bayramı kimi qeyd edilir.
Əsası müasir Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu, Ulu Öndər Heydər Əliyev tərəfindən qoyulan və Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi altında şəhərsalma və tikinti sektorunun geniş vüsət almış davamlı inkişafı sözsüz ki, hər birinizin gərgin və fədakar əməyinin nəticəsidir.
Zəngin tarixə malik olan və bu zənginliyi əsrarəngiz maddi-mədəniyyət inciləri ilə təcəssüm etdirən Azərbaycan inşaatı şanlı ənənələrinin tərəfinizdən yüksək peşəkarlıqla davam etdirilməsi ölkəmizə şəhərsalma, memarlıq, tikinti sahələrində böyük nailiyyətlər qazandırıb.
Bu gün Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi altında layihəçi, inşaatçı, memar və mühəndislərimizin bir amal ətrafında birləşərək, Qarabağ və Şərqi Zəngəzur ərazilərində yeni tikinti cəbhəsi yaratması xalqımıza rahat, xoşbəxt və firavan gələcək vəd edir.
Doğma yurdlarında əhalinin dayanıqlı məskunlaşmasını təmin etmək məqsədilə qabaqcıl şəhərsalma standartlarına uyğun aparılan nəhəng tikinti-quruculuq işlərində çəkdiyiniz zəhmət insanların gözü qarşısında baş verməklə Sizə sonsuz sevgi və rəğbət qazandırır. Şübhəsiz ki, peşəkar fəaliyyətinizə hədsiz güvənc hissi soydaşlarımıza dədə-baba torpaqlarına böyük inam və ruh yüksəkliyi ilə qayıtmağa stimul verir.
Əminəm ki, sayənizdə hər ötən gün daha çox evdə yanan işıq hər birinizi yeni nailiyyətlərə ruhlandıracaq və biz “Böyük Qayıdış”la bağlı hədəflərimizə tezliklə müvəffəqiyyətlə çatacağıq.
Bu əlamətdar gündə Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin kollektivi adından hər birinizi səmimi-qəlbdən təbrik edir, suveren dövlətimizin yeni quruculuq və inkişaf mərhələsində tükənməz enerji və bol nailiyyətlər arzulayıram!

Поздравление председателя Комитета по случаю Дня строителя
Вот уже 15 лет Президент Азербайджанской Республики, господин Ильхам Алиев, отмечает ваши заслуги и неоценимую роль в развитии нашей страны, провозглашая 10 апреля Днем строителя как профессиональный праздник.
Устойчивое развитие сектора градостроительства и строительства, заложенного великим лидером Гейдаром Алиевым, архитектором и основателем современного Азербайджанского государства, и продолженное под руководством Президента Ильхама Алиева, является результатом тяжелого и самоотверженного труда каждого из вас.
Продолжение высокопрофессиональных традиций азербайджанского строительства, богатого историческим наследием и воплощающего это богатство в материальных и культурных жемчужинах, принесло нашей стране значительные достижения в области градостроительства, архитектуры и строительства.
Сегодня под руководством Президента Азербайджанской Республики, господина Ильхама Алиева, наши проектировщики, строители, архитекторы и инженеры объединили усилия и создали новый строительный фронт на территориях Карабаха и Восточного Зангезура, обещая нашему народу комфортное, счастливое и процветающее будущее.
Чтобы обеспечить устойчивое расселение населения на родине, ваш тяжелый труд, который вы вкладываете в огромные строительные работы, проводимые в соответствии с передовыми градостроительными стандартами, приносит вам бесконечную любовь и сочувствие, происходящее на глазах у людей. Несомненно, чувство огромной уверенности в своей профессиональной деятельности побуждает наших соотечественников с большой уверенностью и энтузиазмом возвращаться на земли своих предков.
Я уверен, что благодаря вам с каждым днем в доме горит все больше и больше огней, которые будут вдохновлять каждого из вас на новые свершения, и мы вскоре успешно достигнем поставленных целей относительно «Великого возвращения».
В этот знаменательный день от имени коллектива Государственного комитета по градостроительству и архитектуре искренне поздравляю каждого из вас и желаю неиссякаемой энергии и богатых свершений на новом этапе строительства и развития нашего суверенного государства!