İnşaatçılar Günü ilə əlaqədar Komitə sədrinin təbriki
Artıq 15 ildir ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev tərəfindən ölkəmizin inkişafındakı xidmətləriniz və əvəzsiz rolunuz nəzərə alınaraq 10 aprel – İnşaatçılar Günü peşə bayramı kimi qeyd edilir.
Əsası müasir Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu, Ulu Öndər Heydər Əliyev tərəfindən qoyulan və Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi altında şəhərsalma və tikinti sektorunun geniş vüsət almış davamlı inkişafı sözsüz ki, hər birinizin gərgin və fədakar əməyinin nəticəsidir.
Zəngin tarixə malik olan və bu zənginliyi əsrarəngiz maddi-mədəniyyət inciləri ilə təcəssüm etdirən Azərbaycan inşaatı şanlı ənənələrinin tərəfinizdən yüksək peşəkarlıqla davam etdirilməsi ölkəmizə şəhərsalma, memarlıq, tikinti sahələrində böyük nailiyyətlər qazandırıb.
Bu gün Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi altında layihəçi, inşaatçı, memar və mühəndislərimizin bir amal ətrafında birləşərək, Qarabağ və Şərqi Zəngəzur ərazilərində yeni tikinti cəbhəsi yaratması xalqımıza rahat, xoşbəxt və firavan gələcək vəd edir.
Doğma yurdlarında əhalinin dayanıqlı məskunlaşmasını təmin etmək məqsədilə qabaqcıl şəhərsalma standartlarına uyğun aparılan nəhəng tikinti-quruculuq işlərində çəkdiyiniz zəhmət insanların gözü qarşısında baş verməklə Sizə sonsuz sevgi və rəğbət qazandırır. Şübhəsiz ki, peşəkar fəaliyyətinizə hədsiz güvənc hissi soydaşlarımıza dədə-baba torpaqlarına böyük inam və ruh yüksəkliyi ilə qayıtmağa stimul verir.
Əminəm ki, sayənizdə hər ötən gün daha çox evdə yanan işıq hər birinizi yeni nailiyyətlərə ruhlandıracaq və biz “Böyük Qayıdış”la bağlı hədəflərimizə tezliklə müvəffəqiyyətlə çatacağıq.
Bu əlamətdar gündə Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin kollektivi adından hər birinizi səmimi-qəlbdən təbrik edir, suveren dövlətimizin yeni quruculuq və inkişaf mərhələsində tükənməz enerji və bol nailiyyətlər arzulayıram!

Congratulations of the Chairman of the Committee on Builders' Day
For 15 years now, the President of the Republic of Azerbaijan Mr. Ilham Aliyev has celebrated your services and invaluable role in the development of our country on April 10 - Builders' Day as a professional holiday.
The sustainable development of the urban planning and construction sector, which was laid by the Great Leader Heydar Aliyev, the architect and founder of the modern Azerbaijan state, and which has expanded under the leadership of President Ilham Aliyev, is undoubtedly the result of the hard and selfless work of each of you.
The highly professional continuation of the glorious traditions of Azerbaijani construction, which has a rich history and embodies this wealth with mysterious material and cultural pearls, has brought great achievements to our country in the fields of urban planning, architecture, and construction.
Today, under the leadership of the President of the Republic of Azerbaijan Mr. Ilham Aliyev, our urban planners, builders, architects and engineers united around one action and created a new construction front in the territories of Karabakh and Eastern Zangezur, promising our people a comfortable, happy and prosperous future.
In order to ensure sustainable settlement of the population in their homelands, the hard work you put into the huge construction works carried out in accordance with the advanced urban planning standards earns you endless love and sympathy by happening in front of people. Undoubtedly, the feeling of immense confidence in your professional activity encourages our compatriots to return to their ancestral lands with great confidence and enthusiasm.
I am sure that thanks to you, more and more lights burning in the house every day will inspire each of you to new achievements, and we will soon successfully achieve our goals regarding the "Great Return".
On this significant day, on behalf of the staff of the State Committee on Urban Planning and Architecture, I sincerely congratulate each of you and wish you inexhaustible energy and abundant achievements in the new stage of construction and development of our sovereign state!