Komitə növbəti “Karyera Sərgisi”ndə iştirak edib
Karyera sərgilərində iştirakı ənənəyə çevirən Komitə tələbə və məzunlara dəstək məqsədilə ölkəmizdə 2 aprel 2024-cü ildə təşkil olunan “Karyera Sərgisi”nə qatılıb.
“Gənclərin xarici ölkələrin nüfuzlu ali təhsil müəssisələrində təhsil almalarına dair 2022-2026-cı illər üçün Dövlət Proqramı” çərçivəsində təhsil alan və bilik-bacarıqlarına uyğun iş axtaran gənclərə dəstək məqsədilə təşkil olunan sərgidə məqsəd ölkədə məşğulluğu artırmaq, iş axtaranlarla işəgötürənlər arasında qarşılıqlı-faydalı əlaqə yaratmaqdır.
Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsi də öz növbəsində gənc mütəxəssislərin uğurlu karyera planları istiqamətində proseslərə cəlb olunması, eləcə də onların peşəkar potensialının inkişafı üçün əlverişli mühitin yaradılması və təcrübə mübadiləsinin təmin olunması üçün dəstək verməkdə davam edir.

Комитет принял участие в очередной "Ярмарке вакансий"
Комитет, который традиционно участвует в таких ярмарках, принял участие в "Ярмарке вакансий", проведенной 2 апреля 2024 года е с целью поддержки студентов и выпускников.
Цель выставки, организованной для поддержки молодежи, которая учится и ищет работу в соответствии со своими знаниями и навыками в рамках "Государственной программы обучения молодежи в престижных высших учебных заведениях зарубежных стран на 2022-2026 годы", заключается в повышении уровня занятости в стране и создании взаимовыгодных отношений между соискателями и работодателями.
Государственный комитет градостроительства и архитектуры, в свою очередь, продолжает поддерживать вовлечение молодых специалистов в процессы достижения успешных карьерных планов, а также создание благоприятной среды для развития их профессионального потенциала и обмена опытом.