Komitə növbəti “Karyera Sərgisi”ndə iştirak edib
Karyera sərgilərində iştirakı ənənəyə çevirən Komitə tələbə və məzunlara dəstək məqsədilə ölkəmizdə 2 aprel 2024-cü ildə təşkil olunan “Karyera Sərgisi”nə qatılıb.
“Gənclərin xarici ölkələrin nüfuzlu ali təhsil müəssisələrində təhsil almalarına dair 2022-2026-cı illər üçün Dövlət Proqramı” çərçivəsində təhsil alan və bilik-bacarıqlarına uyğun iş axtaran gənclərə dəstək məqsədilə təşkil olunan sərgidə məqsəd ölkədə məşğulluğu artırmaq, iş axtaranlarla işəgötürənlər arasında qarşılıqlı-faydalı əlaqə yaratmaqdır.
Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsi də öz növbəsində gənc mütəxəssislərin uğurlu karyera planları istiqamətində proseslərə cəlb olunması, eləcə də onların peşəkar potensialının inkişafı üçün əlverişli mühitin yaradılması və təcrübə mübadiləsinin təmin olunması üçün dəstək verməkdə davam edir.

The Committee took part in another "Job Fair"
The Committee, which traditionally participates in job fairs, participated in the "Job Fair" held on April 2, 2024, in our country to support students and graduates.
The aim of the exhibition, organized to support young people who are studying and seeking employment according to their knowledge and skills within the framework of the "State Program for the education of young people at prestigious higher education institutions of foreign countries for 2022-2026", is to increase employment in the country and create mutually beneficial relationships between job seekers and employers.
The State Committee on Urban Planning and Architecture, in turn, continues to support the involvement of young professionals in the processes of achieving successful career plans, as well as creating a favorable environment for the development of their professional potential and ensuring the exchange of experience.