Əlaqələndirmə Qərargahının növbəti iclası Kəlbəcər şəhərində keçirilib
25 sentyabr 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Prezidenti Administrasiyasının və Azərbaycan Respublikasının işğaldan azad edilmiş ərazilərində məsələlərin mərkəzləşdirilmiş qaydada həlli ilə bağlı Əlaqələndirmə Qərargahının rəhbəri Samir Nuriyevin sədrliyi ilə Qərargahın Kəlbəcər şəhərində növbəti iclası keçirilib.
İclasda çıxış edən Samir Nuriyev dövlətimizin başçısı İlham Əliyevin rəhbərliyi altında Böyük Qayıdış proqramına əsasən işğaldan azad edilmiş ərazilərin hərtərəfli inkişafına nail olmaq məqsədilə bütün prioritet istiqamətlər üzrə çoxşaxəli işlər görüldüyünü bildirib. O, dayanıqlı məskunlaşmanın təmin olunması üçün keçmiş məcburi köçkünlərin məşğulluğunun və davamlı iqtisadi fəallığının təmin edilməsi məsələlərinə xüsusi diqqət yetirildiyini vurğulayıb.
Səfər çərçivəsində Kəlbəcər rayonunun ərazisində görülmüş müvafiq işlərlə tanışlıq olub. İclasın sonunda isə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti tərəfindən Əlaqələndirmə Qərargahı qarşısında qoyulan vəzifələrin icrasından irəli gələrək müvafiq tapşırıqlar verilib.

The next meeting of the Coordination Headquarters was held in the city of Kalbajar
On September 25, 2024, the next meeting of the Coordination Headquarters for the centralized resolution of issues in the territories liberated from occupation, chaired by Samir Nuriyev, Head of the Coordination Headquarters and Chief of the Presidential Administration of the Republic of Azerbaijan, was held in the city of Kalbajar.
In his speech, Samir Nuriyev stated that, under the leadership of President Ilham Aliyev, comprehensive work is being carried out in all priority areas to achieve the full development of the liberated territories in accordance with the Great Return program. He emphasized that particular attention is being paid to ensuring the employment and sustainable economic activity of former IDPs to secure sustainable resettlement.
As part of the visit, an overview of the work carried out in the Kalbajar district was conducted. At the end of the meeting, based on the tasks set by the President of the Republic of Azerbaijan for the Coordination Headquarters, relevant instructions were given.