Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin əməkdaşları arasında şahmat turniri keçirilib
23 iyun – Dövlət Qulluqçularının Peşə Bayramı münasibətilə Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsi və tabeliyində olan təşkilatların əməkdaşları arasında şahmat turniri keçirilmişdir. Qurumun Birləşmiş Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin təşkilatçılığı ilə baş tutmuş bu tədbirin məqsədlərindən biri işçilərin məntiqi təfəkkürünün, sistemli düşüncə tərzinin, həmçinin yaradıcılıq və məqsədyönlülük qabiliyyətinin inkişaf etdirilməsinə dəstək göstərməkdir.
9 turdan ibarət yarış Azərbaycan Şahmat Federasiyasının peşəkar hakimi  tərəfindən idarə edilib. Eyni zamanda, turnirdə qonaq qismində Azərbaycan Dövlət İdarələri və İctimai Xidmət İşçiləri Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinin də nümayəndəsi iştirak edib. Turnirin nəticələrinə əsasən ilk 3 yerdə qərarlaşan qaliblər Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsi tərəfindən fəxri diplom və dəyərli hədiyyələrlə mükafatlandırılıblar.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 25.05.2006-cı il tarixli müvafiq Sərəncamına əsasən, ölkədə demokratik, hüquqi və dünyəvi dövlət qurulması prosesində dövlət qulluğunun rolunu və Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Baş Assambleyası tərəfindən iyunun 23-ü Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Dövlət Qulluğu Günü elan edildiyini nəzərə alaraq, 23 iyun Azərbaycanda Dövlət Qulluqçularının peşə bayramı kimi qeyd olunur.

The employees of the State Committee on Urban Planning and Architecture Held a Chess Tournament
On public servants’ professional holiday, the employees of the State Committee on Urban Planning and Architecture and its subordinate entities participated in the chess tournament held on 23 June 2019. Organized by the Joint Trade Union organization of the Committee, the event’s purpose is to encourage the employees’ logical and systematic thinking, creative capacity, and goal orientation.
The competition comprised 9 tournaments conducted by a professional referee of the Azerbaijan Chess Federation. The competition was also participated by representatives of the Trade Union Republican Committee of Government Agencies and Public Service workers. The State Committee on Urban Planning and Architecture awarded the top 3 winners of the competition with honorary diplomas and valuable gifts.
Following the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan “On the role of public servants in the process of building a democratic, legal and secular state” dated 25 May 2006 and the UN General Assembly’s designation of June 23 as the UN Day of Public Service, June 23 is observed as the professional Holiday of Public Servants in Azerbaijan.